Vabadussammas Suurupis

Kingime EV100 puhul Suurupisse vabadussamba, mille pidulik avamine toimub 20. augustil 2017 Suurupi pangal.

MTÜ Munakivitee Terviserajad ja Veed tellimusel valmis läinud aasta sügistormiga munakiviteele langenud väga jämedast haavapuust vabadussammas, mille paigaldame panga serval asuvale nõukaaegsele liikuvale helgiheitja positsioonile. 5 m kõrgune taies kujutab paremat kätt üleval hoidvat naist merele vaatamas (kätte võimalik kinnitada tõrvik, latern või lillekorv) Taies ankurdatakse 1,5m läbimõõduga 0,5 m kõrgusele betoonalusele, mille ümber kuhjatakse 1,5 m ulatuses kivikangur. Sama paiga lähedusse paigaldasime k.a. juunis Võidupühaks ka lipumasti.
Sümboolse tähenduse üle 2,5m kõrgusele kätt üleval hoidvale valgele naisele 2,5 m kõrgusel sambal, mis graniidi karva värvitud saab igaüks otsustada: kas on ta naine, kes ootab merelt oma rannakalurit; kas ema, kes saadab poja maailma avastama; kas tüdruk, kes ikka ootab laevahukuga merre jäänud venda; näitab randumiskohta piiritusevedajale; on lihtsalt hea haldjas rannal, kes tervitab mõõda sõitvaid laevu ja hüüab: Siin on ilus elada! jne. Oluline on see, et ta asub vabal maal kohas, kus alles hiljaaegu vaatasid merele kahuritorud ja sõhvisid helgiheitjate valgusvihud.
Taies on valmis, ootab vundamendi valmimist. Kingituse üleandmine ja sisseõnnistamine toimub 20. augustil 2017 a.

2015 - alustasime heakorratöödega piirkonnas 2016 - puhastasime Suurupi merekindluse rannapatarei nr.9 olmeprahist ja piirkonna võsast 2017 - valmis vabadussammas munakiviteele langenud jämedast haavast, avamine 20.08.2017 2018 - munakivitee rekonstrueerimine 2019 - "Suurupi merekindlus 100" korraldamine ja tähistamine

Kõige enam on vaja aktiivseid ja kaasa mõtlevaid inimesi, Vaja head nõu, kust leida materiaalset tuge eesmärkide ellu viimiseks. Taies on valmis saanud, vaja vaid autorilt välja osta ja üles panna.

Algataja

Munakivitee Terviserajad ja Veed MTÜ

MTÜ Munakivitee Terviserajad ja Veed on loodud 2015 a. kevadel. Eesmärgiks korrastada võssa kasvanud ja reostatud endine militaarala Suurupis. Luua elenikele võimalused tervisespordiks ja puhkamiseks. Taastada alles jäänud ja lagunenud munakivitee, rajada lastele mänguvjak jne.

Kajastus pressis
Munakivitee, Suurupi merekindlus, Vabadussammas Suurupis