VABAMU

VABAMU: OKUPATSIOONIDE JA VABADAUSE MUUSEUM harib, kaasab ning innustab inimesi mõtlema lähimineviku üle, tunnetama vabaduse haprust ja seisma vabaduse ning õigluse eest.

Okupatsioonide muuseum on tegutsenud Tallinna südalinnas juba üle 13 aasta. Muuseum käsitleb väga olulist aega Eesti inimeste eludes, aega, mil meie kodumaa oli okupeeritud Saksa ja Vene võimude poolt. Me ei saa aga rääkida okupatsioonist ilma, et me räägiksime vabadusest. Me usume, et lähimineviku üle mõtlemine aitab meil tunnetada vabaduse haprust.

Kardame, et täna ei tunneta peale kasvav põlvkond enam vabaduse väärtust nii nagu tundsid seda nende esivanemad. Meie soov on laiendada Okupatsioonide muuseumi fookust sealjuures kaasajastades ja suurendades muuseumi ekspositsioonipinda ning sihtgruppe. Koos väliseestlastest asutajate, nõukogu liikmete ning heade partnerite, arhitektide ja kodanikuühiskonna vedajatega, usume, et Vabamu oleks vääriline kink Eesti riigile ja meie inimestele 100. sünnipäevaks. Seepärast oleme seadnud eesmärgiks avada Vabamu 2018. aastal.

Me kutsume Sind tegema kingitust tulevastele põlvkondadele. Meie eesmärk on koguda 1,5 miljonit eurot. Me vajame Sinu abi, et selle eesmärgini jõuda. Annetada* saab läbi meie pangakonto: SA Kistler-Ritso Eesti; EE857700771001985000.

Lisaks rahalisele toetusele kutsume kõiki Eesti inimesi üles muuseumile annetama totalitaarsete režiimide kuritegudega (küüditamine, vangistamine, holokaust) ning põgenemisega seotud esemeid, fotosid, dokumente ja mälestusi.

Vabamu ühisrahastuse idee eestvedajad on Toomas Hendrik Ilves, Marina Kaljurand, Urmo Kübar, Eerik Marmei ja Taavet Hinrikus.

*SA Kistler-Ritso Eesti on tulumaksusoodustusega organisatsioon, mis tähendab, et igalt tehtud annetuselt saab eraisik tulumaksu tagasi taotleda (annetaja isikukood ja annetussumma edastatakse meie poolt Maksu- ja Tolliametile ning see kajastub eeltäidetud tuludeklaratsioonis). Ülekande tegemisel palun lisage selgitusena enda isikukood ja nimi.

Ootame Sind külla!

Algataja

Kistler-Ritso Eesti Sihtasutus


Toimunud sündmused