Vabamu püsinäitus "Vabadusel ei ole piire"

Vabamu uus püsinäitus "Vabadusel ei ole piire" räägib liigutaval moel Eesti lähiajaloo sündmustest ning vabaduse tähtsusest.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST ENG RUS

Vabaduse väärtustamiseks on oluline õppida olnust. Vabamu eesmärk on rääkida Eesti lähiajaloost liigutavaid lugusid, mis paneksid inimesi mõtisklema vabaduse väärtuse ja hapruse üle. Kardame, et täna ei tunneta pealekasvav põlvkond enam vabaduse väärtust nii nagu tundsid seda nende esivanemad.

Vabamu on uuenemise käigus nihutanud on fookust ja suurendanud muuseumi ekspositsioonipinda ning sihtgruppe. Koos väliseestlastest asutajate, nõukogu liikmete ning heade partnerite, arhitektide ja kodanikuühiskonna vedajatega, usume, et 2018. aasta suvel taasavatud Vabamu on vääriline kink Eesti riigile ja meie inimestele 100. sünnipäevaks. 

Vabamu uus püsinäitus "Vabadusel ei ole piire" kõneleb okupatsioonidest, vastupanust, taastamisest ja vabadusest ning koosneb viiest osas: "Ebainimlikkus", "Eksiilis", "Nõukogude Eesti", "Taastamine", "Vabadus".

Uue püsinäituse loomisse olid kaasatud spetsialistid nii oma majast kui ka väljastpoolt. Inimsusevastaste kuritegude teemaruumi kuraator on muuseumi näituste juht Sander Jürisson. Teise maailmasõja aegset põgenemist ning eestlaste elukäiku paguluses avab Tallinna Ülikooli doktorant ja nooremteadur Maarja Merivoo-Parro. Nõukogude Eesti elu käsitleva ala kuraator on Tallinna Ülikooli lektor PhD Uku Lember. Iseseisvuse taastamisele keskenduva näituseosa koostas Oxfordi ülikooli järeldoktorant PhD Aro Velmet. Vabaduse teemaruumi sisu lõid kommunikatsiooniekspert Daniel Vaarik ja kunstnik Kaido Ole. Muusikalise kujunduse sisehoovi lõi muusik Taavi Tulev.

Teekonnal läbi muuseumi on külastaja saatjaks spetsiaalselt meie püsinäitust silmas pidades välja töötatud e-giid, mis viib kaasavale ja mõtisklevale rännakule lähimineviku radadel.  

E-giidi pakume seitsmes keeles (eesti, vene, inglise, soome, saksa, prantsuse, hispaania). Giiditekstid on loonud dramaturg Eero Epner.

Näitus on ligipääsetav erivajadustega inimestele.

 

Pilet            11 €

Sooduspilet* 7 €

Perepilet**    23 €

* Pensionärid, tudengid, õpilased, ISIC-, ITIC- ja IYTC-kaardi omanikud
** (Vana)vanemad alaealiste lastega

Tasuta sissepääs

  • kuni 8-aastased lapsed (k.a);
  • kuni 16-aastased puudega lapsed koos saatjaga ning 16-aastased ja vanemad sügava puudega isikud koos saatjaga;
  • represseeritud;
  • Eesti muuseumide töötajad;
  • ICOM-i liikmed;
  • Tallinn Cardi omanikud;
  • ajakirjanikud Rahvusvahelise Ajakirjanike Föderatsiooni (IFJ) pressikaardiga.

Oktoober–aprill T–P 11–18

Mai–september E–P 10–18

Suletud järgmistel riigipühadel: uusaasta (1.01), suur reede, jõulupühad (24.–26.12)

Korraldaja

Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu

Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu ning selle filiaal KGB vangikongid on Eesti suurim mittetulundussektoris tegutsev muuseum. Muuseumi haldab Kistler-Ritso Eesti Sihtasutus. Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu on koht, mis kõneleb Eesti rahva lugu okupatsioonidest vabaduseni, inspireerib inimesi vabadust hoidma ja selle eest seisma. Harime, kaasame ning innustame Eesti inimesi ja külalisi mõtlema lähimineviku üle, tunnetama vabaduse haprust ning seisma vabaduse ja õigluse eest.