Vabaõhulava Kuusalu valla vabaühendustele

EV100 kink Kuusalu valla MTÜ-dele "VÄLILAVA" - põrandaga telki koos vajaliku heli- ning valgusega, et juubeliaastal ja hiljemgi korraldada muretumalt vabaõhuüritusi.

Valmis!
Valmis!

Kuusalu vallas on üle 100 vabaühenduse, millest paljudel on vajadus aeg-ajalt korraldada (väli)üritusi.

Aastate jooksul on MTÜ-d erinevate projektide käigus soetanud kõiksugu ürituse läbi viimiseks tarvilikke seadmeid – mõnel on telk, teisel helivõimendus, kolmandal valgustid, neljandal veekindel põrand jne

Kahjuks ei ole ühelgi pakkuda kompleksset lahendust. Samuti on erinevate omanike juures erinevad hoiustamistingimused ning puudub vastutaja, kes hoolitseks selle eest, et kõik ürituse läbi viimiseks vajalik ka alati töökorras ning soovijatele kättesaadav oleks. Nii peavad sündmuse korraldajad enamasti mitte laenama vajaliku inventari teistelt vabaühendustelt (sest tavapäraselt saab vastuse, et meil on see või teine osa katki või välja laenutatud vms) vaid üürima turuhinnaga vastavas valdkonnas tegutsevatelt ettevõtetelt.

Kuna Eestimaa suvi on selline nagu ta on ja enamuses külades puudub katusega vabaõhulava, soovime taoliste sündmuste korraldamisega seotud kulude optimeerimiseks soetada kiiresti püstitatava EASY-UP/ POP-UP telgi, mõõtmetega 4x8m, millel on 3 seina (tagasein ja 2 külge), veekindlast vineerist (vms) sile põrand, mis asub maapinnast pisut kõrgemal ning etenduste läbi viimiseks vajalikud lisaseadmed – helivõimendus koos 3..4 mikrofoniga, dimmerid-valguspuldid olemasoleva 8 prožektori juhtimiseks ja veel 4 prožektorit lisaks. Samuti kuulub "lava" komplekti elektrigeneraator ja gaasiga töötava(d) soojuskiirguri(d), et külmemate ilmade puhul esinejatele ükskõi kus - kasvõi paksus metsas või soos - minimaalsed mugavused tagada.

"Mobiilse" välilava kogumaksumus on 6913 EUR ning selle soetamist toetavad MTÜ Eesti Külaliikumine Kodukant oma EV100 toetuste taotlusvoorust summas 5000 EUR ning Kuusalu vald summas 1675 EUR.

2018. aasta suvekuude jooksul saavad kõik välilavaga seotud soetused tehtud. Lava "esmaesitlus" tõenäoliselt juba Kuusalu valla kõige tähtsamal sündmusel - Lauritsapäeva pidustustel, mis toimuvad selle aastal 11. augustil Kuusalus Lauritsaplatsil.

Algataja

MTÜ KUUSALURAHVA TEATER