Vabaõhulava Kuusalu valla vabaühendustele

EV100 kink Kuusalu valla MTÜdele – „välilava“: põrandaga telk koos vajaliku heli ning valgusega, et juubeliaastal ja hiljemgi korraldada muretumalt vabaõhuüritusi.

Valmis!
Valmis!

Kuusalu vallas on üle 100 vabaühenduse, paljudel on vajadus aeg-ajalt korraldada (väli)üritusi.

Aastate jooksul on MTÜd projektide kaudu soetanud kõiksugu ürituse läbi viimiseks tarvilikke seadmeid – mõnel on telk, teisel helivõimendus, kolmandal valgustid, neljandal veekindel põrand jne

Kahjuks ei ole ühelgi pakkuda kompleksset lahendust. Samuti on eri omanike juures erinevad hoiustamistingimused ning puudub vastutaja, kes hoolitseks selle eest, et kõik ürituse läbiviimiseks vajalik ka alati töökorras ning soovijatele kättesaadav oleks. Nii peavad sündmuse korraldajad enamasti mitte laenama vajaliku inventari teistelt vabaühendustelt (sest tavapäraselt saab vastuse, et meil on see või teine osa katki või välja laenutatud vms), vaid üürima turuhinnaga vastavas valdkonnas tegutsevatelt ettevõtetelt.

Kuna Eestimaa suvi on selline, nagu ta on ja enamikus külades puudub katusega vabaõhulava, soovime taoliste sündmuste korraldamisega seotud kulude optimeerimiseks soetada kiiresti püstitatava EASY-UP/ POP-UP telgi mõõtmetega 4x8 m, millel on 3 seina (tagasein ja 2 külge), veekindlast vineerist (vms) sile põrand, mis asub maapinnast pisut kõrgemal, ning etenduste läbiviimiseks vajalikud lisaseadmed – helivõimendus koos 3..4 mikrofoniga, dimmerid-valguspuldid olemasoleva 8 prožektori juhtimiseks ja veel 4 prožektorit lisaks. Samuti kuulub „lava“ komplekti elektrigeneraator ja gaasiga töötava(d) soojuskiirguri(d), et külmemate ilmade puhul esinejatele ükskõi kus – kasvõi paksus metsas või soos – minimaalsed mugavused tagada.

Mobiilse välilava kogumaksumus on 6913 eurot ning selle soetamist toetavad MTÜ Eesti Külaliikumine Kodukant oma EV100 toetuste taotlusvoorust 5000 euroga ning Kuusalu vald 1675 euroga.

2018. aasta suvekuude jooksul saavad kõik välilavaga seotud soetused tehtud. Lava „esmaesitlus“ on tõenäoliselt juba Kuusalu valla kõige tähtsamal sündmusel – lauritsapäeva pidustustel, mis toimuvad selle aastal 11. augustil Kuusalus Lauritsaplatsil.

Algataja

MTÜ KUUSALURAHVA TEATER