Vabriku 3 Kodukontsert. ARNO TAMM

Tartus, Vabriku 3 majas tähistatakse Eesti Vabariigi saabuvat 100. sünnipäeva õdusa kodukontsertide sarjaga.

Kogupereüritus
EST ENG

Tartus Vabriku 3 toimuval Kodukontsertide sarja järjekordseks esinejaks on mitmekülgne muusik Arno Tamm, kes tuleb publiku ette eksklusiivse soolokavaga.

Arno Tamm on mänginud erinevates koosseisudes ja eri stiile viljelevates ansamblites, nuusutades jazzi, kümmeldes pärimuses, rabistades rokiga puudelt lehti maha ning ujudes vastuvoolu improvisatsioonilise ja elektroonilise muusika projektides. Kõigest sellest on välja kasvanud sooloprojekt, kus Arno seikleb koos publikuga tuntud ja tundmata radadel. Oma hääle, erinevate pillide ning live-elektroonika abil ehitab ta helipüramiide ja kõlakerasid, millesuguseid varem pole nähtud ega kuuldud.

Arno Tamm on lõpetanud jazzmuusika eriala TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias, osalenud mitmes suurprojektis (Nargen Festivali ja VonKrahli Eesti Naiste Laulud, Eesti Meeste Laulud; Vanemuise ja NO99 Ruja; Nukuteatri Libahunt). Ta on olnud tegev eesti pärimusmuusika üheks lipulaevaks tituleeritud ansamblis Paabel ning vokaalansamblis Estonian Voices. Hetkel tegutseb Arno Tamm õpetajana Tartus Heino Elleri Muusikakoolis ning musitseerib post-rokki viljelevas ansamblis Levski.

Sellest sügisest sai Tartus, Vabriku 3 majas alguse kodukontsertide sari. Arno Tamme kontsert on juba kolmas nende seas. Eelnevalt on intiimses koduses keskonnas kontserte andnud Duo Kadri Voorand&Mihkel Mälgand ja Duo Eeva&Villu Talsi.

Terve hooaja kestev kodukontsertide sari on lisaks kõigele ka Tartus asuva Vabriku 3 kogukonna tagasihoidlik kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks. Ühtlasi soovivad Toome-tagusel asuva ajaloolise maja aktiivsed elanikud panustada piirkonna kogukonna kultuuri arengusse ning tutvustada linnaelanikele ning külalistele meie auväärset ja põnevat maja.

Kodukontserdid toimuvad maja erinevates korterites, mis tähendab seda, et igal kontserdil võõrustab külalisi oma kodus uus ja tore majaelanik.

Korraldaja

Jaanus Tepomees