Vaidasoo küla kihelkonnakarva bussipeatused

Vaidasoo küla oli üks 73 õnnelikust, kes sai kogukondade EV100 taotlusvoorust toetust. Saame viia ellu pikka aega mõeldud mõtte: uuendada küla bussiootepaviljonid, mis tänaseks on väsinud.

Valmis!
Valmis!

Vaidasoo külas tehakse kogukonna ühiste jõududega korda küla bussiootepaviljonid. See mõte on juba pikka aega küpsenud, kuid EV100 juubeliaastal vahetatakse ühise ettevõtmisena paviljonide seinad ja värvitakse need Jüri kihelkonna rahvariiete seeliku värve jäljendades triibuliseks. Samuti sätime paika uued  infotahvlid ja külasildid, mis tekitaksid ühisosa nii külakogukonnale kui oleksid n-ö märgatavad maamärgid ka meie külast läbi sõitvatele inimestele. Tulge meile külla!

Täname siinkohal toetuse eest MTÜd Eesti Külaliikumine Kodukant ning programmi „Kogukondade EV100 taotlusvoor“. 

Vaidasoo küla saab uhked uued kihelkonnavärvides bussipeatused 2018. aasta suve jooksul. Kuna bussipeatuste seinad saavad triibulised, on vaja külarahval koos käia üsna mitu korda, et kõik triibud õige laiuse ja värvitooni saaksid.

Täname kogukondade EV100 programmi, mis aitab meil oma mõtte teoks teha!

Algataja

MTÜ Vaida&Soo Külaselts

Vaidasoo küla asub 23 km kaugusel Tallinnast. Lähedus suurele linnale on alati mänginud külaelus olulist rolli: 1950ndatel aastatel käidi hobusega mööda vana-Tartu maanteed Tallinnasse piima viimas, siis oli linnal praktiline ja argine väärtus. Samas oli linn ka midagi veidi käegakatsutamatut: kui linnast tulles paistis mantlihõlmast kommipaber, pani see nii mõnelgi lapsel silma särama. Ometi elati siin maaelu, oma põllumaa, loomade ja argiste tegemistega, kus elu tiksus aasta-aegade järgi. Ka täna sõidavad paljud linna tööle ning linn on osa igapäevasest külaelust. Elu on küll muutunud ning neid, kes talupidamisega tegelevad, on jäänud järgi vaid üksikud. Siiski kasvatavad mitmed oma tarbeks köögivilju ning peavad loomigi. Vaidasoo külast on saanud paik, kus elatakse rahulikku elu, linnakärast mõnusas kauguses. Meie külla on ehitatud viimasel kümnendil nii mõnedki uuselamud, püsielanikke on Vaidasool 132.