Valgamaa Pärimuskultuuri pidu "Eesti pulm" 2017

Valga linnas Säde pargis toimub Eesti Vabariigi taasiseseisvumise päeval 20. augustil suur pärimuspulm

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST

20. augustil toimub Valgas Säde pargis avalik pärimuspulm , mis viiakse läbi tuginedes 19. sajandi eesti pulmatraditsioonidele. Suurüritus toob publiku ette muidu üsna privaatse hetke ühe noorpaari elus ning terve päeva kestva sündmuse jooksul tehakse läbi kõik pulma osad. Tegemist on taasloodud pulmaga, mitte lavastusega.

Tänaseks on avaliku üleskutse abil 17 kandidaadi seast leitud ka õnnelik pruutpaar. Pruutpaariks oli võimalik kandideerida Valga Muuseumi kodulehel nädala jooksul. Registreerujaid oli üle Eesti, mis näitab noorte huvi ja soovi abielluda vanade pulmatraditsioonide kohaselt.

Ühtlaselt tugeva tasemega paaridest osutusid Eesti pulma valituks Päivi-Pääsu Kreutzwald ja Kristjan Prii.

Pärimuspidu saadavad muusikud Kulno Malva, Leanne Barbo, Marju Varblane, Ütsiotsõ, segakoor Rõõm, Koidu Tähtede ansambel, Otava Yo, Untsakad ja teised kollektiivid. Melu loovad eheda käsitöö ja mahetoodanguga kauplejad.

Pere kõige pisematele on avatud lasteala, kus saab naturaalsetest vahenditest palju põnevat meisterdada, loomi paitada ning juba ununenud vahvaid mänge mängida.

Sissepääs: 2 EUR lapsed /5 EUR täiskasvanud

Pidu korraldab Valga Muuseum koostöös Valga Linnavalitsusega.

Korraldaja

Valga Muuseum

Valga muuseum on elav ja kaasaegne muuseum. Siin on eksponeeritud Valga maakonna ja linnaga seotud loodus-, aja- ja kultuurilugu muinasajast kuni tänapäevani.