Valgamaa Pärimuskultuuri pidu "Säde aiapidu" 2018

Tähistame EV100 taasluues esimese Eesti vabariigiaegse Säde seltsi aiapeo. Tutvustame kõigile huvilistele linnarahva kultuuri erinevatel ajastutel ning viime osaleja ajas rändama.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST

7.07.2018 toimub Valgas, Säde pargis „Säde aiapidu“.

 

Säde Aiapidu äratab ellu 100 aasta taguse linnapeo, millest on võimalus osa saada igal huvilisel. Valga Muuseumi ja Segakoor Rõõmu poolt korraldatava sündmuse eesmärk on tutvustada 20. sajandi alguse linnakultuuri ja pärandit. Säde park on olnud traditsiooniline aiapidude toimumise koht, kuhu Säde Seltsi liikmete eestvõtmisel ehitati 1923 kõlakoda, mille valmimisest möödub tänavu 95 aastat. 

Publiku ette astuvad puhkpillimängijad Pärnu-Jaagupi pasunakoorist, estraaditrupp Tõrva Tilgad lavastusega „Charley tädi“, akrobaat Vello Vaher, maadlejad Valga Spordiklubist. Esinevad lauljad, ansamblid ja koorid ning õhtu lõpetab tšellokvartett C-JAM. 
Esinejad on riietatud ajastule kohaselt ja ka külastajatel on soovituslik tulla ajastutruus riietuses. Tantsitakse seltskonnatantse, tehakse ilulugemist (kuplee), osaleda saab tsirkusekoolis, kalapüügis ja töötubades. Kohal on päevapiltnik ja kostüümilaenutus, et valmistada sinust ajastutruu foto. Tegevusi leidub kogu perele ja külastajad saab kõigest ise osa võtta: ise teha, ise proovida, ise katsuda.
Päev sisaldab ka kõnesid, mis tutvustavad Säde Seltsi, Säde Aiakontserti ja Säde Teatri pärandit. EV100 pidupäevalised võivad õnne proovida loteriikioski juures, kus peaauhinnad on välja pannud Sangaste loss, Cantervilla mängumaa, Tiina Loomemaja jt. 
Osalejad: Peeter Kaljumäe, Priit Aimla, Voldemar Kuslap, Pärnu-Jaagupi pasunakoor, Segakoor Rõõm, Puka meesansambel, ansambel Spirea, Vello Vaher, Tõrva Tilgad, C-JAM.
Toetajad: Kohaliku Omaalgatuse Programm, Eesti Kultuurkapital, Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja Valga Vallavalitsus ja Valga Muuseumisõprade Selts.


Rohkem informatsiooni:

Marju Rebane, programmijuht: muuseum@valgamuuseum.ee, tel.55900379

 

Korraldaja

Valga Muuseum

Valga muuseum on elav ja kaasaegne muuseum. Siin on eksponeeritud Valga maakonna ja linnaga seotud loodus-, aja- ja kultuurilugu muinasajast kuni tänapäevani.