Valguse Jalajäljed

Ürituse Valguse Jalajäljed eesmärk on koguda annetusi Tartu Emajõe Kooli toetuseks, et välja anda Eesti esimene pimedate noodiaabits, Eesti lauluvaraga. See on ilus kingitus pimedatele lastel.

Kogupereüritus
EST

Valguse Jalajäljed on aktsioon, mille eesmärk on koguda annetusi Eesti esimese pimedate noodiaabitsa väljaandmiseks.
Miks pimedate noodiaabits on oluline?
Pimedate laste hulgas on palju muusikalise andega lapsi, kes õpivad muusikat vaid kuulmise teel. Ilma muusikalise kirjaoskuseta on vastava kõrghariduse omandamine võimatu.

Et teemale tähelepanu tõmmata moodustame 30. aprilli õhtuvidevikus Muuksi linnamäele hiiglasliku valgusest jalajälje ning teeme sellest aerofoto.
Üritusel osalevad erinevad laulukoorid nende hulgas Vox Populi keda juhendab Janne Fridolin ning laulukoor Head Ööd Vend, keda juhendab Pärt Uusberg. Laulame kõigile armsaid laule, nagu „Veere veere päevakene“, „Ta lendab mesipuu poole“ ning „Õhtu ilu“

Kuidas inimesed saavad panustada?
Inimesed saavad teha annetuse Eesti Puuetega Inimeste Fondi kodulehel www.epifond.ee. Annetuse suurus on vastavalt inimese võimalusele.
Kõik soovijad saavad registreerida ennast üritusele, jaga üritust oma sõpradega ning kutsuda nad kaasa.

Pimedate punktkirjas noodiaabitsast lähemalt:

Tartu Emajõe Kooli muusikaõpetaja Kadri Kutsar on aastaid otsinud rahastust, et välja anda Braille noodikirja aabits pimedatele.
Hetkel õpitakse muusikat kuulmise järgi. Kui andekas noor tahab minna edasi õppima kõrgkooli siis peab tal noodikiri olema omandatud juba põhikoolis.
Õpik on nn kaksikkirjas sisaldades noodiõpetust paralleelselt pimedale ja nägijale. See võimaldab õpetajal teksti kontrollida.
Punktkirja maht on aga tavakirja omast 3-5 korda suurem, mis tõttu ühe raamatu hinnaks võib kujuneda kuni 150 - 300 eurot. Planeeritu tiraaž on 50 tk. Seega kokku on vaja saada vähemalt 7500 eurot.
Et trükis on üle aja ulatuv, siis on selle mõju kaugelt suurem kui ainult tänasel päeval õppivad lapsed.

Mine ürituse kodulehele: epifond.ee ning tee annetus SA Eesti Puuetega Inimeste Fondi arveldusarvele. Annetuse suurus on vaba.

Kõigile annetuse teinutele saadame vastu GPS koordinaadid, mille abil moodustame ürituse käigus suure jalajälje kujutise.

30.aprill tule Muuksi linnamäele Kuusalu vallas Lahemaal.
Tule kohale soojalt riides ja võta kaasa taskulamp. Kuna kevadõhtud on jahedad siis veendu, et sul on kaasas müts ja kindad. Taskulampi läheb sul tarvis selleks, et olla osa valguskujundist.

Kui sul on küsimusi siis helista telefonil 56496102

või saada e-kiri: epifond@gmail.com

www.epifond.ee

Korraldaja

SA Eesti Puuetega Inimeste Fond

SA Eesti Puuetega Inimeste Fond on riigi poolt asutatud sihtasutus, mille eesmärgiks on toetada puuetega inimeste valdkonna arengut Eestis.