Vana-Vigala hiieküüni koristamine

Vana-Vigala Hiie küün varises lume all kokku paar aastat tagasi. Praegu on see lihtsalt inetu eterniidi- ja puiduhunnik. Tahame sellest teha ilusa lõkkeplatsi ja infopunkti.

Folklooriselts Kiitsharakad korraldasid maikuus esimese talgupäeva, mille käigul said koristustööd alustatud. Peamine töö on puitmaterjali põletamine ja eterniitmaterjali ladustamine. 2017. aasta suve jooksul tehti mitu talgupäeva, kuhu kutsuti kõik Vigala elanikud. Esimesed tulemused on nüüd näha.

Paekivimüüride vahele oleme plaaninud rajada varjualuse pärimuskultuuri tutvustavateks tegevusteks (esinemislava, töötoad jm koosolemised). Seal oleks võimalik tähistada rahvakalendri tähtpäevi, korraldada hiiekultuuri tutvustavaid ettevõtmisi, korraldada Vigala laste folkloorilaagri tegevusi jms.

Praegu käib ettepanek taotleda munitsipaalomandisse küüni varemete alune ja seda ümbritsev maa-ala koos juurdepääsuga ohvrihiide, sest tahame kindlaks teha, et ka edaspidi saame seda ala kasutada kogukondliku kooskäimiskohana.

Suvel 2017 kuulutasime välja paar talgupäeva, kuhu me kõiki kutsusime. Umbes 2,5 tonni eterniiti on äravedamiseks valmis. See jääb natukeseks ajaks veel sinna, sest oleks vaja koguseliselt 10 tonni, et auto tellimine õigustaks. Tegime tubli tööd ja tänavapoolne ots on nüüd peaaegu puhtaks tehtud ja lõkkeplatsina kasutav. See on juba tore kingitus vabariigile. Praegu käib ettepanek taotleda munitsipaalomandisse küüni varemete alune ja seda ümbritsev maa-ala koos juurdepääsuga ohvrihiide. Tunneme muret selle üle, et pääs hiide võib juba lähemas tulevikus kahtluse alla sattuda - teadmata, kes hakkab seda hiit ümbritsevat maatükki kasutama ning kas tulevane omanik mõistab selle ajaloolise pühapaiga väärtust kohaliku kogukonna jaoks.

Algataja

Luc Saffre