Vaskrääma küla talumajad kaardivaibale

Jäädvustame kaardikujulisele seinavaibale kõigi Vaskrääma küla talude fotod- nii väärtustame traditsioonilist hajaasustusega küla, kus eestlased on elanud sajandist kauem.

Valmis!
Valmis!

Hajaasustusega küla, kus talumajade ees lillepeenrad ja naabri korstnasuits paistab üle põllu, on sajandivanuses Eestis ikka olnud kodu sümbol.
Teeme kingitusena EV100 puhul kõigist Vaskrääma küla taludest fotod, kanname need spetsiaalse tehnika abil kangale ja kinnitame metsavärvi villasest kangast alusele nii, nagu talud kaardil paiknevad. Nii saab naaber olla naabri kõrval ja küla ühe mütsi all. Vaip leiab koha meie valla Seljametsa Muuseumi seinal, kus kõik huvilised saavad seda vaatamas käia.
Meie kingitus Eestile sümboliseerib külade kestmist- kui on alles veel talumaja ja oma õu, kuhu lapsed ja lapselapsed tahavad tulla, kestab elu edasi vaatamata kõigele. Kestma jäämine on meile oluline teema, kuna juba 2017.aasta sügisest liidetakse meie vald Pärnu linnaga ning metsade ja põldude vahel paiknevast Vaskrääma külast saab linna ääremaa. Vaibaga jätame maha märgi sellest, et soovime omanäolisena edasi kesta nii, nagu viimased sada aastat.
Vaskrääma on elujõuline küla, elanike keskmine vanus on 40 ringis. Vaiba tegemisel lööb nõu ja jõuga kaasa peaaegu kogu küla- kõik lubavad lahkelt pilti teha ja paljud mõtlevad kaasa.
Külavaibal saab minevik kokku tänapäevaga- meie vanad majad kantakse kangale tänapäevaste vahendite abil ning talud jäädvustatakse tulevastele põlvedele just sellistena, nagu nad sellel aastal olid.

Algataja

Annika Põltsam

Seljametsa Muuseum on Paikuse valla koduloomuuseum, mis asub endises Pustuski meiereis. Korraldame põnevaid üritusi ja tutvustame erinevaid ajalooperioode.