Veemäng Veskijärvele

EV100 tähistamiseks oleme mõelnud rajada midagi püsivat .Kingituseks mitte ainult kogukonnale vaid kõigile ,meie külalistele. Selleks rajame Tartu-Põlva mnt äärsele Veskijärvele purskkaevu.

Veskijärv asub vahetult Tartu- Põlva maantee ääres . On hästi nähtav. Seda teed sõidab alati palju autosid, sealhulgas meie maad külastavad turisti kes siirduvad avastama Põlvamaad sest vahetus läheduses on Taevaskoja , Kiidjärve , Valgemetsa ,Karilatsi Talurahva Muuseum, Postitee , Maantee Muuseum jne . Veskijärve ääres on olemas jalgratta-jalakäijate tee koos kaunite pinkidega selle ääres. Veemäng on ikka olnud selline asi mis teeb meele rõõmsaks , maandab pingeid ja seeläbi ehk ka aitab kaasa autojuhtidel veidi vähem gaasipedaalile vajutamast. Ühtlasi on purskkaev meie maastikus veel väga vähe kasutust leidnud. Seega on tore kui saame alati meenutada ,et EV 100 tõi Veskijärvele purskkaevu mille veemängu saame jälgida ja sellest mõnu tunda igal uuel aastal. Sobiliku purskkaevu on välja vaadanud ja hinnapakkumise võtnus selle ala spetsialistid, hüdrotehnikainsenerid. Purskkaevu planeeritud vee joa max kõrguseks on 5,5m . Samas on veel kahed erikõrgusega veejoad , mis teevad kogu veemängu kompaktseks ja mänguliseks. Purskkaev on valgustatud .Valgustus muutub ajas. Purskkaevu düüsid on vahetatavad ja nii saab eri aegadel kujundada erinevaid veejoa mustreid. See purskkaev on ka ujuv. Lisaks on ette nähtud võimalus kujundada võimaluste avanedes Veskijärvele purskkaevude kompleks. Purskkaevu rajamine on kulukas tegevus. Seega on selle programmiga oodatud liituma kõik kes leiavad ,et see on üks mõnus ja tore asi meile kõigile - kingitus meile endile. Oma toetust saab avaldada läbi kande MTÜ Leevijõe Seisundi Parandamine arvelduskontole arveldusarvele : EE562200221051557938 Märgusõna - EV 100 .Teeme ära !!!!

Veebruar- purskkaevu tellimine Aprill - elektrikaabli paigaldamistööd Mai - purskkaevu komplekteerimine , paigaldamine , kaablite ost ja ühenduste tegemine Juuni - test ja avamine 23 juuni 2018

Projekt vajab rahalist toetust näidatud summa osas ostmaks sobiliku purskkaevu . Lisakulud kaetakse muudest allikatest.

Algataja

MTÜ VK Arenduskeskus

Partnerettevõtted
Kasutaja Kuulo Kade pilt
Kuulo Kade