VESI. Riigigümnaasiumide õpilaste kontsertlavastus.

Kontsertlavastus VESI on Eesti riigigümnaasiumite ühisprojekt, lavastus noortelt Eestile sünnipäevaks. Lavastuse aluseks on noorte kirjutatud tekstid teemal VESI. 

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST ENG RUS

Praegused gümnaasiuminoored on kui vesi, kes tahavad täiskasvanuks saades avatud silmade ja südamega maailmaookeanile sõita, et hiljem oma kogutud kogemused kosutava vihmana Eesti kultuurimetsale piserdada.

Lavastuse aluseks on riigigümnaasiumite õpilaste  kirjutatud tekstid teemal vesi. Tekstide põhjal on Viljandi Gümnaasiumi abiturient Haldi Välimäe kirjutanud muusika lauljatele ja bändile.

Muusika põhjal lõid noored koreograafid liikumisi. Ka lavakujundus on noorte enda looming. Lavale jõuab erinevatest eneseväljendustest kokku pandud lavastustervik, mida ehk kõige paremini iseloomustab sõna „kontsertlavastus“, muusikaline ja füüsiline mõtterännak nende inimeste poolt, kes juba kümne aasta pärast kujundavad Eesti tänapäeva.

Lavastajana tegi riigigümnaasiumidega koostööd Kaija Maarit Kalve teatrist Must Kast.

Korraldaja

Riigigümnaasiumid

Riigigümnaasiumid on Haridus- ja Teaduministeeriumi asutatud gümnaasiumid maakonna keskustes, kus toimub õpe 10.-12. klassis. Riigigümnaasiumides on võimalik omandada kvaliteetne ja õppija huvidel põhinev valikutega gümnaasiumiharidus.