VII Pühalepa muusikafestival

Pühalepa muusikafestivali fookuses on Eesti 100. juubeliaastal Rudolf Tobiase ja Erkki-Sven Tüüri looming, samuti põlvkondade vaheline sidusus.

Kogupereüritus
EST ENG

VII Pühalepa muusikafestival toimub 3.-5. augustil Hiiumaal, Suuremõisas, Pühalepa kirikus. Tänavuse festivaliga tähistame helilooja Rudolf Tobiase 145. sünniaastapäeva, kuulame noort ja säravat Klassikatähte ja võõrustame külalisi Iisraelist ja Hollandist. Eriliselt rõõmu pakub see, et festivalil astub üles Vanaemade koor, kus laulab tänavu 85-sünnipäeva tähistanud dirigent Silvia Melliku juhendamisel 40 vanaema. Kuna Kärdlas toimub samaaegselt ka kohvikutepäev, siis teemaatilise teosena kõlab festivali avakontserdil J.S.Bachi "Kohvikantaat".

Festivali kunstiline juht on Hiiumaa juurtega dirigent ja laulja Endrik Üksvärav.

Festivali programm:

3. august kell 18 Avakontsert: J.S.Bach "Kohvikantaat". Solistid Marta Paklar (sopran), Endrik Üksvärav (tenor), Uku Joller (bass) ja barokkorkester, sh külalised Iisraelist: Yizhar Karshon (klavessiin) ja Genevieve Blanchard (flööt).
4. august kell 13 Klassikatähed 2018 võitja Tanel-Eiko Novikov
4. august kell 16 naiskoor Vanaemad, dirigendid Silvia Mellik ja Reet Ratassepp
5. august kell 13 Tüür ja Tobias. Collegium Musicale ja dirigent Daniel Reuss (Holland).

Lisainfo: www.keremakultuurikoda.ee ja www.facebook.com/keremakultuurikoda
 

Korraldaja

MTÜ Kerema Kultuurikoda

MTÜ Kerema Kultuurikoda korraldab igal aastal augustis Hiiumaal Pühalepa muusikafestivali. Festivali fookuses on vanamuusika ja kaasaeg. Alati kõlab festivalil ka Hiiumaalt pärid helilooja Erkki-Sven Tüüri looming. Lisainfo: www.keremakultuurikoda.ee

Märksõnad: