Viru Folk 2018

Kohtume 10.-12. augustil Käsmus, sest Viru Folk tuleb taas ning on seekord pühendatud Eesti Vabariigi 100. aastapäevale! 

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST

Tutvu Viru Folgi programmiga!

Tänavune Viru Folk kuulub Eesti 100 programmi ning  on mõistagi Eesti-keskne. Seda kõigis oma valdkondades, ennekõike aga muusikas. Esmakordselt on peaaegu kõik esinejad eestimaised. Üksnes tervituskontserdid kolmelt lähinaabrilt toovad pisut teistlaadset temperamenti programmi. Aga seda “eestit” saame mõistagi mitmepalgelist. Ühest küljest müristav Metsatöll, teisalt malbed Naised Köögis. Üle mitme aasta on kohal taas Jalmar Vabarna, seekord kahe kollektiiviga: reedel Klapp, laupäeval Zetod. Väliseestlaste loodut tutvustab Peeter Kopvillemi looming, ette kantuna paljude publiku poolt armastatud kodueesti muusikute poolt. Mõnusaid muusikaelamusi pakuvad ka Marko Matvere & VLÜ, Tom Valsberg & Väelaulud, Svjata Vatra, Kukerpillid, Puuluup, Kiriko, Mandotrio, Trio Romansid, Sibul & Tuksam, Sööt & Maaker, Lauri Saatpalu, Andres Roots… Ka head eestlaste olemust avavad filmid ja teatrietendused, kaunis Eesti käsitöö ja head Eesti toidud. Laste rõõmuks Lotte koos sõpradega.

Vaata Viru Folgi kõigi päevade programmi siit.

Viru Folgile saab pileteid osta Piletilevist

Lahemaa Rahvuspargis Käsmu kaunis kaptenitekülas on juba kümme aastat toimunud põhjamaisele folkmuusikale keskenduv festival Viru Folk, mis läbi aegade on lisaks Eesti muusikale tutvustanud erinevate põhjala riikide või piirkondade muusikat ja kultuuri. Igal aastal kolme augustikuu päeva jooksul toimuvad Käsmus festivali erinevatel lavadel ligi 50 kontserti, kus muusikaelamusi on pakkunud parimad folkmuusika kollektiivid kodusest Eestist, põhjamaadest, kaugemalt Euroopast, USA-st, aga ka sellistest eksootilistest paikadest nagu Poerto Rico, Brasiilia, Burjaatia, Jaapan. Alates 2013 on festival keskendunud ühele riigile või piirkonnale: 2013 oli Rootsi, 2014 Saami, 2015 Taani ja 2016 Põhjala saarte aasta. 2017 aasta festival oli pühendatud Soome 100 aastapäevale: Viru Folk oli Soome 100 ametlikus programmis ja partneriks ning tegi tihedat koostööd Soome Vabariigi Suursatkonnaga Eestis ning soome meediaga. XI Viru Folk, mis toimub 10.-12. augustil 2018, keskendub seekord aga täielikult Eesti kultuurile ning on pühendatud Eesti Vabariigi 100. aastapäevale. Eesti 100 laieneb kogu festivali programmile: festivalil astuvad üles Eesti parimad folkmuusikud, sh Zetod, VLÜ, Svjata Vatra, Metsatöll, Kukerpillid jpt (programm täiendamisel), lisaks ka Lääne-Virumaa suuremad kollektiivid - Virumaa Noorteorkerster ja Rahvatantsuansambel Tarvanpää. Festival teeb kummarduse ka lahkunud väliseestlasele Peeter Kopvillemile - tribuut kontserdil astuvad üles ka muusiku tütres Kanadast. Festivali filmiprogrammis linastuvad eesti filmid, teatriprogrammis esinevad Vabavanker ja Must Kast  ning keskkonnaprogrammis tutvustatakse Käsmu ja selle ümbruse kaunist loodust. Ka kõige väiksematele festivalikülastajatele on mõeldud: neid lõbustavad Lotte ja ta sõbrad. Festival tutvustab kaunist eesti käsitööd ja toitlustajad pakuvad head eesti toitu. Festival Viru Folk, mida igal aastal külastab ligi 10 000 folgisõpra, on kahekordne Euroopa Festivalide Liidu EFFE kvaliteedimärgise laureaat.

Korraldaja

Viru Folk MTÜ

Viru Folk MTÜ on Käsumus igal aastal augustis toimuva põhjamaise folkmuusika festivali korraldaja.