Viru Folk tähistab Eesti juubelitAvaldatud: 11.08.2018

Käsmus käib Viru Folk, mis on sel aastal pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale. Kolme päeva jooksul esineb enam kui 300 Eesti artisti, lisaks kõlavad muusikalised sünnipäevatervitused lähinaabritelt Lätist, Soomest ja Venemaalt. Varasemast suurema lasteprogrammi nael on pühapäeval tegutsev Lotte koos sõpradega.

"Põhjamaa, me sünnimaa" ehk Viru Folgi hümn etendus 100 tantsija ja laulja ühiskingitusena Käsmus, kus on pärit just selle laulu helilooja Ülo Vinter.

"Käsmu on ainuüksi oma ajaloo ja atmosfääri poolest imeline koht. Tänavune Viru Folk toob sellesse paika nii mitmekülgse programmi, et  taoline kooslus kingib igale külastajale juubeliväärse elamuse," avaldas EV100 programmi juht Maarja-Liisa Soe lootust.

Viru Folgil astuvad üles nii Eesti rahva südameid võitnud tuntud ansamblid kui ka täiesti uued kooslused, lisaks kõlavad eriprojektid. Festivali rikastavad filmi- ja teatriprogramm, põneva keskkonnaprogrammi loodusretked ja vestlusringid, mida veavad Lahemaa Looduskooli noored Maie Itse juhendamisel. Juubeliaastal on programmis suur valik lastele mõeldud tegevusi, lasteprogrammi täht on pühapäeval festivali külastav Lotte koos sõpradega.

Viru Folk avati Eesti juubelile kohaselt hingepugeva "Põhjamaa" ettekandega. Spetsiaalselt seekordseks sündmuseks loodud seade kandsid ette 100 Lääne-Virumaa rahvatanusansambli Tarvanpää tantsijat ja kammerkoor Solare lauljat ning esitus oli sügav kummardus Käsmust pärit heliloojale Ülo Vinterile.

"Vinteri "Põhjamaaga" on alguse saanud ka kõik eelnevad Viru Folgid, kuid mitte kunagi varem sellise hulga esinejate esituses. Spetsiaalselt loodud lavastus on kingitus Eesti Vabariigi juubeliks," rõhutas Veedla.

Muusikaprogrammis leidub elamusi igale maitsele: Zetod, Metsatöll, Svjata Vatra, Lauri Saatpalu, Marko Matvere & VLÜ, Naised Köögis, Curly Strings, Jaan Sööt & Andre Maaker, Pööriöö, Tom Valsberg & Väelaulud, Riho Sibul & Jaak Tuksam, Puuluup, Kiriko, MandoTrio, Trio Romansid ja paljud teised. 

Kõik uudised