Viskla kiikla avamine

Viskla kiikla on Eesti kiige kultuuri tutvustav park ja valmib kingitusena EV100-le.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST

2013. aasta juulikuus avati PRIA toetuse ja heade inimeste annetuste abil lagedale põllule külakeskus. Külamaja territooriumile on valmimas EV100 raames kiikla, mis on ehitatud Eesti kiigekultuurist lähtuvalt. Lisaks vanadele kiigetüüpidele on kiiklas ka tänapäeval kasutusel olevad kiiged. Kiikla soovime avada 2018. aasta suvel, 14. juulil. Kiikla valmimine annab võimaluse hakata edaspidi külas tähistama aastasadu tuntud kiikumisega seotud rahvakalendri tähtpäevi, läbi mille on võimalik need kombed taaselustada. Üritustele on oodatud kõik asjast huvitatud koduvallast ja kaugemaltki. Lapse ja noore väärtushinnangute kujunemisel loeb eeskuju, seepärast on nad alati küla ettevõtmistesse kaasatud koos vanematega. Kiigepargi loomise ja valmimise idee on aastatepikkune jätkuprojekt. Kiigepargi rajamisega loodame elavdada külaturismi, mis tutvustab külaelu: elukeskkonda, külakogukonna ühiseid tegemisi, külakultuuri ja huviväärsusi.
Kiikla üritust korraldab MTÜ Viskla Külaarendamise Selts. 14. juuli saab olema päev, kus lisaks kiikla avamisele tähistatakse ka külakeskuse 5. sünnipäeva. Päev on sisustatud Viskla küla laste etteastetega, oodatud on kõik Viskla küla sõbrad ja päev lõpeb meeleoluka tantsuõhtuga.

Korraldaja

MTÜ Viskla Külaarendamise Selts

Viskla Külaarendamise Selts asutati 26.06.2005. Seltsil on 51 liiget. Viskla Külaarendamise Selts on ellu kutsutud elustama vanu külatraditsioone, liitma külaelanikke ning neid üheskoos ühise eesmärgi nimel tegutsema panema. 2013. aasta suvel avasime Viskla külakeskuse tänu PRIA rahastamisele ja heade inimeste annetustele. Ühingu tugevuseks on üksmeelsus, kogukonna toetus ja väljakujunenud traditsioonid. Külamaja territooriumile soovime EV100 raames rajada kiigepargi, mis on ehitatud Eesti kiigekultuurist lähtuvalt. Kiigepargi soovime avada 2018.aasta suvel. Siiani on Viskla Külaarendamise Selts kiikla rajamisel teinud koostööd Kose Kunstikooliga, arhitekt Indrek Mikk ja KOKO arhitektite bürooga , Raivo Perandi ja firmaga Spets HS OÜ. Kiikla rajamist on toetanud KÜSK ja Avatud Noortekeskuste projektikonkurss. Ravila noortekeskuse noored ehitasid 2015 aasta suvel kiiklasse esimese kiige. 2015. aastal võitis Viskla kiikla idee Kose valla kaasava eelarve konkursi, selle poolt hääletas enim vallakodanikke.