Võhma küla ajalugu kivisse kirjutatuna!

Küla jaanitulekuks 2018. aastal kingitakse Võhma külale (esmamainimine 1560. a Waymes) ja Eesti Vabariigile mõlema ajalugu tähistav väärikas pikaealisuse sümbol - küla kivi.

Valmis!
Valmis!

Võhma küla keskuses paikneb küla tutvustav stend, küla lipumast ja igihaljas küla jõulukuusk. Juubeliaastal on idee püstitada kingitusena Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks küla keskusesse küla väärikat ajalugu tähistav kivi. Kingitusel märgitakse ära küla esmamainimese aasta, ajalooline nimi, küla logo ja EV100, 1918-2018!

Kivi on läbi Eesti ajaloo olnud üks pikaealisust tähistav sümbol. Ühe inimpõlve jooksul ei suuda meist keegi täheldada kividega toimuvaid muutusi. Nii võime kindlad olla, et meie Vabariigi sajandat aastapäeva tähistav kivi seisab seal ka Vabariigi 200. aastapäeval ja edaspidigi. Samasse küla keskusesse rajatakse EV100 raames ka teine pikaealisust tähistav sümbol -  tammepark. Tammepark on osa EV100 suuralgatsuest "Eesti 100 tamme".

Projekti rahastas Eesti Külaliikumine Kodukant, Kogukondade EV100 taotlusvoor.

Töödega alustatakse aprillis ning küla kivi avamine toimub jaanipäeval 2018.

Projekti teostamiseks kogutakse kogukonna annetusi.

Algataja

Rain Jano

Esindan Võhma Kultuuri- ja Spordiseltsi, mis on tegutsenud alates 2007 aastast ja mille eesmärgiks on kogukonna elu edendamine.