Võileivakonkurss mustast leivast

Eestlane on ikka mustast leivast lugu pidanud. Meie pikaajalise traditsiooniga toidukonkurss on seekord pühendatud mustale leivale, et seda väärt toitu riigi juubeliaastal esile tõsta.

Ratastooliga ligipääsetav
EST

Idee järgmine: kutsume 10. oktoobril ehk Ülemaailmsel vaimse tervise päeval kokku erinevad asutused, mis osutavad üle Eesti (erihoolekande)teenuseid psüühilise erivajadusega inimestele.

Tegemist on traditsioonilise üritusega, seekord kogunetakse SA Pärnu Haigla Psühhiaatriakliiniku päevakeskuse ruumides juba kuuendat korda. Eelnevatel aastatel on tehtud küll kihilisi magustoite, küll kokteilsalateid, küll palju muud. Ent esmakordselt promome oma üritusega eestlaste toidulaual nii olulist musta leiba. Kuna üritus toimub Ülemaailmsel vaimse tevise päeval, pole väheoluline läbi antud konkursi ka erihoolekandevaldkonna tutvustamine ja teadvustamine ühiskonnas. Selleks oleme varasemalt kaasanud üritust kajastama ka kohaliku ajakirjanduse.

Võistkondadele antakse ülesandeks musta leiva baasil valmistada (võib ka tiku)võileibu, just selliseid nagu võistkonna fantaasia piiriks seab. Ürituse kulgu hindab 3-5 liikmeline žürii, kuhu on varasemalt kuulunud nt Pärnu Haigla toitlustusjuht, toitumisspetsialist, aga ka näiteks Pärnu Postimehe ajakirjanik. Hinnatakse paljusid erinevaid aspekte: toidu käitlemise oskust, hügieeninõuetest kinni pidamist, töökoha korrasolekut ja puhtust, originaalset ideed, võistlustoitude välimust ja loomulikult ka maitset.

Ürituse kestvuseks on kokku ca kolm tundi ning peale kohtunike töö lõppemist ja tulemuste selgumist süüakse võistlustööd ühiselt ära.

Korraldaja

SA Pärnu Haigla, Psühhiaatriakliiniku päevakeskus

Osutame SA Pärnu Haigla Psühhiaatriakliiniku päevakeskusena erinevaid teenuseid psüühilise erivajadusega inimestele ning aitame selle kaudu kaasa oma klientide paremale sulandumisele ühiskonda.