Von Bocki maja otsaseina fotonäituse „Ülikooli näod III“ avamine

2. septembril avatakse von Bocki maja otsaseinal Mart Kivastiku humoorika lühinäidendiga fotonäitus „Ülikooli näod III“.

EST

Rahvusülikooli juubeliaastal avatakse von Bocki maja otsaseinal kolmas fotonäitus, mis kujutab Tartu Ülikooli teadlasi. Järgmise viie aasta jooksul jälgib maja üheteistkümnest aknast ülikooli, linnakodanike ja -külaliste tegemisi 45 teadlast kõikidest ülikooli valdkondadest ning asutustest. Rektorite aknast vaatavad välja Toomas Asser, Alar Karis ja Jaak Aaviksoo.

Näituse „Ülikooli näod III“ fotograaf oli Andres Tennus ja kujundaja Maarja Roosi.

Näituse avamiseks kirjutas Mart Kivastik akadeemiliselt humoorika lühinäidendi „Otsides Sophoklest“.

„Otsides Sophoklest“ on lugu sellest, kuidas Henrik Koppel (rektor aastatel 1920–1928), Arnold Koop (rektor aastatel 1970–1988) ja keeleteadlane Paul Ariste otsivad allilmas Sophoklese kohvikut, mida ammu enam ei ole. Vanasti oli Aristel kombeks üliõpilasi kohvikusse viia, nüüd võtab ta „poisid“ jälle sappa. Teel Sophokleseni arutavad mehed ülikooli asju ja ajalugu ning meenutavad, kuidas nende ajal oli. Kõike, mida nad ei tea, kavatsevad nad küsida rektor Asserilt.

Lavastaja Ain Mäeots.

Näitus „Ülikooli näod I“ avati 2007. aastal, kui tähistati Tartu Ülikooli 375. aastapäeva, ja näitus „Ülikooli näod II“ 2014. aastal, kui Tartu Ülikoolil täitus Eesti rahvusülikoolina 95 aastat.

 

Korraldaja

Tartu Ülikool

Tartu Ülikoolil täitub tänavu sada aastat tegutsemist eestikeelse ülikoolina. Eesti Vabariigi alguspäevil loodud emakeelne Tartu Ülikool pani aluse eestikeelsele kõrgharidusele ja lõi rahvusliku haritlaskonna. Rohkem teavet rahvusülikooli juubeli kohta on veebilehel 100.ut.ee.