Voose Päikesekodu

Voose kingitus EV 100. sünnipäevaks on põhuplaatidest ehitatud Voose Päikesekodu.

Valmis!
Valmis!

Päikesekodu suur avaüritus Voosel toimub 1. mail 2019 algusega kell 11. Voose EV100 tunnusplaadi kinnitame Päikesekodule kell 17.

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva auks ehitatud ühiskondliku hoone eesmärk on näidata eestlaste oskust ühendada iidvana ehituskunst kõige moodsama tehnoloogiaga ning see kohaliku kogukonna, aga ka kogu Eesti arengu tarvis tööle panna. Tegemist on ainulaadse põhuplaatidest ehitatud hoonetekompleksiga, mille energia toodab katusematerjalina kasutatud, eestlaste poolt välja töötatud päikesepaneel. Läbivad märksõnad on tervislikkus, keskkonnasõbralikkus, positiivne energia. Lisaks peahoonele saab Päikesekodus ööbida eestlaste patenteeritud konstruktsiooniga põhuplaadist ehitatud Kärgedes. 

Päikesekodu elavdab piirkonna ettevõtluskeskkonda, mitmekesistab kogukonna kultuurielu ja propageerib säästvat eluviisi. See kõik on saanud võimalikuks tänu kõikidele Eesti inimestele, kes 100 aasta jooksul meie vaba riiki on südamega arendanud. Aitäh!

Päikesekodu ehitamist on toetanud Ida-Harju Koostöökoda, Anija Vald, rahandusministeerium kohaliku omaalgatuse programmist ja erinevad eraettevõtted. Ehitaja: OÜ Kodu Kuubis.

Lisainfot Voose kogukonna tegemiste ja Voose päikesekodu ning selle avamisürituse kohta saate meie kogukonna FB lehelt:

https://www.facebook.com/voosekula/

 

Algataja

Voose Külaselts MTÜ

Voose külaselts tegeleb külaelu edendamisega.