Voronja galerii näitustesarja "Lätted" 2. üritus - Peeter Alliku näitus Kursi külas

Näitustesarja "Lätted" avab Peeter Alliku näitus Jõgevamaal, Kursi külas, kus kunstnik on üles kasvanud.

Voronja galerii korternäituste sari „Lätted“ tutvustab kunstnikke nende sünni- ja lapsepõlvepaikades. Toimub 15 kunstinäitust 15 maakonnas alates 2018. aasta jaanuarist kuni 2019. aasta aprillini. Esimene näitus pärast sarja hoogsat avamist Tartu Kirjanduse Maja pööningul 2018.a. jaanuaris toimub Jõgevamaal, Kursi külas, kus on üles kasvanud Peeter Allik.

Peeter Allik, kes sai avalikkusele tuntuks kui Kursi koolkonna asutajaliige, on kunstiväljal nüüdseks tegutsenud rohkem kui nelikümmend aastat. Tema tegemisi on tunnustatud Eestis ja rahvusvaheliseltki. Ka näituste ajalugu on Peetril aukartustäratav, alles hiljaaegu sai Tartu Kunstimuuseumis näha tema suurejoonelist ülevaatenäitust.

Kursi külas pole aga Peeter varem oma teoseid eksponeerinud. Parandame "Lätete" raames selle vea!

Näitus on avatud kahel päeval: 24.veebruaril ja 25.veebruaril ajavahemikus 12.00 - 17.00.

Fotol Peeter Alliku õlimaal lõuendil "Puurmanis III", 129 x 224 cm

Korraldaja

EV100 kunstiprogramm

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks loodud kunstiprogrammis on ligi 100 kunstisündmust, mis jutustavad kunstikeeles Eesti olevikust, tulevikust ja minevikust. Eesti sünnipäeva tähistatakse kunstiga Ameerika Ühendriikides, Jaapanis, Itaalias ja mujal Euroopas ning samal ajal ka Virtsus, Valgas, Moostes, Sillamäel ja paljudes teistes Eesti paikades. EV100 kunstiprogrammi korraldavad Riigikantselei Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond koos kunstiprogrammi koordineerivate Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusega.