Voronja galerii näitustesarja "Lätted" 6. üritus - Leho Rubis ja Kaido Kirikmäe “Kaotatud lätted” Paides

Näitustesarja "Lätted" järjekorras 6. üritus toimub Arvamusfestivali ajal Paides, kus Leho Rubis ja Kaido Kirikmäe loovad valgus- ja heliinstallatsiooni.

EST

Näitustesarja "Lätted" 6. sündmus on kunstnike Leho Rubise (visuaal) ja Kaido Kirikmäe (heli) valgus- ja heliinstallatsioon “Kaotatud lätted” Paides Arvamusfestivali ajal.

Üritus toimub kahel päeval: 10. augustil ajavahemikus  22.00-01.00 ja 11. augustil ajavahemikus 23.00-01.00.

Valgus - ja heliinstallatsioon “Kaotatud lätted” tegeleb suhtega kaduvasse Paidesse. Vaikselt kaovad linnas vanad puitmajad, koos nendega ka visuaalne mälu ja lood. Kuid ometi on neis lagunevates, hüljatud maastikes midagi poeetilist.  

11. augustil kell 23.00 toimub vestlusring ja ühine teejoomine, mis kulmineerub Kaido Kirikmäe ja Leho Rubise muusikalise etteastega.

Korraldaja

EV100 kunstiprogramm

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks loodud kunstiprogrammis on ligi 100 kunstisündmust, mis jutustavad kunstikeeles Eesti olevikust, tulevikust ja minevikust. Eesti sünnipäeva tähistatakse kunstiga Ameerika Ühendriikides, Jaapanis, Itaalias ja mujal Euroopas ning samal ajal ka Virtsus, Valgas, Moostes, Sillamäel ja paljudes teistes Eesti paikades. EV100 kunstiprogrammi korraldavad Riigikantselei Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond koos kunstiprogrammi koordineerivate Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusega.