XI Tallinna Talvefestival

PLMF saab veebruarikuus 15aastaseks ja tähistab Tallinna Talvefestivali raames oma juubeliaastat. PLMF kingib kõik festivali kontserdid Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva pidulikuks tähistamiseks.

XI Tallinna Talvefestival toimub 5.–13. veebruarini 2018. Festivali raames tähistab Muusikute Fond PLMF oma 15. sünnipäeva piduliku galakontserdiga Estonia kontserdisaalis 7. veebruaril kell 19. Festival aitab tuua pimedasse veebruarikuusse veidike valgust traditsioonilistes kontserdipaikades nagu Tallinna Filharmoonia Mustpeade maja, Hopneri maja ja Rootsi-Mihkli kirik.
Alates 2006. aastast on festival pööranud tähelepanu abivajajatele meie ühiskonnas ja oleme selleks loonud heateo algatuse motoga „Tõsta pilk ja ava süda“. 2018. aastal aitame üheskoos Vanalinna Muusikakooli, et võimaldada erivajadustega lastele senisest rohkem tugiisikute poolt toetatud muusikaõpet. Eelnevatel aastatel oleme kogunud raha Käo puuetega laste keskusele muusikaterapeutide koolitamiseks ja pillide ostmiseks, MTÜ-le Nirk igapäevaste sõidukulude katteks, Tallinna ja Harjumaa Lasterikaste Perede Liidule bussi jaoks, et transportida toitu ning Saaremaa lastele. Aastatel 2011–2015 kogusime raha PLMF Pillifondi, et aidata Eesti tippinterpreete kvaliteetsete instrumentide soetamisel.

Algataja

Muusikute fond PLMF

MUUSIKUTE FOND PLMF on ellukutsutud ooperilaulja Pille Lille eestvedamisel 2003. aastal missiooniga toetada igakülgselt andekaid muusikuid nende professionaalsete oskuste edasiarendamisel sh pakkudes neile täiendõppe- ja esinemisvõimalusi nii kodu kui välismaa lavadel. PLMF arendab mitmekülgselt piirideülest koostööd kuuludes Rahvusvahelise Artistide Manageride Assotsiatsiooni (IAMA), Euroopa Festivalide Assotsiatsiooni (EFA) ning Rahvusvahelise Etenduskunstide Liidu (ISPA) ridadesse. PLMF on samuti Põhja- ja Baltimaade Festivalide Platvormi (NBFP) asutajaliige ja eestvedaja.


Toimunud sündmused

Märksõnad