XIV Kuhjavere külateatrite festival "Eestlane naerab"

Kuhjavere külateatrite festivali kauaaegse patrooni Kalju Komissarovi ettepanekul kannab juubeliaasta festival just "Eestlane naerab" motot, sest naer on terviseks.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST

2005. aastal alguse saanud KÜLATEATRITE FESTIVALI traditsioon loodi Kuhjavere külaseltsi poolt selleks, et hoida elus näitemängu traditsiooni ja anda näiteringidele võimalus esineda kodukandi rahvamajast kaugemal. Pikki aastaid oli patrooniks teatrilegend KALJU KOMISSAROV, kes oli vaimustuses näitlejate hasardist ja loovusest. Väike küla (60 inimest) soovib panustada Eesti elu edendamisse, andes külateatritele võimaluse esineda vabas õhkkonnas ja üksteiselt õppida. Publikule tuleb teater koju kätte, samas tuleb publikusse inimesi ka kaugemalt, isegi pealinnast.  2018. a festivalil osaleb kaksteist näitetruppi kaheksast erinevast maakonnast.

Etendused algavad mõlemal päeval kell 11. Esitatakse Oslar Lutsu, Enn Vetemaa, Olev Antoni teoste dramatiseeringuid, aga ka näitejuhtide Küllike Veede, Marje Mürgi omaloomingut. Ilmub Teatrileht, kus kõik kirjas selle festivali kohta ning eelmise aasta kokkuvõte ja fotogalerii. Truppe hindab publik, valides oma lemmikud näitetruppide, maas- ja naisnäitlejate seast ning jagatakse kolleegipreemiaid. Peale etendust annab igale trupile tagasisidet Kalju Komissarovi õpilane Helena Kesonen. 

Festivali korraldamisel annavad rahalist abi Kohaliku omaalgatuse programm ja Põhja-Sakala Vallavalitsus.

Korraldaja

Urve Mukk