XXVI Baltimängud Kutseõppeasutustele 2018

2018 aastal toimuvad Eestis 26-ndad Kutsekoolide Baltimängud, kus osalevad kutseõppeasutustes õppivad ja töötavad sportlased Eestist, Lätist ja Leedust.

Baltimängude spordiprogrammis võisteldakse korvpallis noormeestele ja neidudele ning tänavakorvpallis meestöötajatele ja naistöötajatele, võrkpallis noormeestele ja neidudele, lauatennises õpilastele ja töötajatele ning koolijuhtide võistluses. Osalevad riikide delegatsioonid Eestist, Lätist ja Leedust, ühtekokku ca 250 osalejat.
Ürituseks korraldatakse eraldi avatud logokonkurss. Täpne koht veel selgumisel. Üritus toimub 26-28 aprill 2018.a. Pärnus. Mängude juhtkool On Pärnumaa Kutsehariduskeskus.
Tegemist on ainulaadse üritusega kutsehariduse maastikul kogu Euroopas. Tegemist on pikkade tradistioonidega üritusega, mis on püsima jäänud ka raskemate aegade kiuste, tänu oma ala fanaatikutele kolmes Baltiriigis. Oleme kindlad, et sedalaadi hästi korraldatud ja kutseharidust, sporti ja tervislikke eluviise propageeriv spordi ja kultuuriüritus kaunistab meie riigi sünnipäeva programmi.

Kõik kutsekoolispordile ja tervislikele eluviisidele kaasaelajad on oodatud: auhinnad, rahaline toetus, meened...

Algataja

Eesti Kutsekoolispordi Liit

Eesti Kutsekoolispordi Liit on loodud 1990, aastal eesmärgiga propageerida sporti ja tervislikke eluviise Eesti Kutseõppeasutustes, samuti korraldada erinevaid siseriiklikke võistlusi,koolitusi ja üritusi õpilastele ja töötajatele. Eesti Kutsekoolispordi Liit korraldab iga 2 aasta tagant ka kutsekoolide Balti Mänge, mis 2018 aastal toimuvad taas Eestis ja on arvult 26-ndad. Eesti Kutsekoolispordi Liit räägib kaasa ka kehalise kasvatuse arengu teemadel ja õppekavade arenduses.