XXVI Rapla Kirikumuusika Festival

PLMF kingib XXVI Rapla Kirikumuusika Festivali Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva pidulikuks tähistamiseks.

Rapla Kirikumuusika Festival sai alguse 1993. aastal koostöös Soome kirikumuusikutega eesmärgiga tutvustada festivalipublikule maailma rikkalikku muusikapärandit. Aastate jooksul on ette kantud arvukalt klassikalise muusika kullafondi kuuluvaid teoseid ning mitmeid suurvorme. 1997. aastal väljus festival Rapla Maarja-Magdaleena kiriku müüride vahelt ning haare on ulatunud teistesse Eesti linnadesse ja maakondadesse. Professionaalsel tasemel muusika on kõlanud Rapla maakonna külakirikutes, Tallinnas ja Haapsalus ning kammerlikud kontserdid on toimunud ka Eestimaa kaunites mõisates. Festivalil astub üles enamik Eesti muusikaeliidist ning välisesinejaid Rootsist Jaapanini. Alates 2010. aastast on festivali raames toimunud rahvusvaheline Rapla suvekool meistrikursustega lauljatele, keelpilli- ja puhkpillimängijatele ning dirigentidele. Samast aastast on festivali kunstiliseks juhiks ooperilaulja ja omanimelise muusikute fondi looja Pille Lill ning korraldajaks PLMF. Festivali on pärjatud Euroopa Festivalide Liidu EFFE kvaliteedimärgiga nii aastal 2015/2016 kui ka 2016/2017.
2018. aasta festival on pühendatud Eesti riigi 100. sünnipäevale. Patrooniks on EELK peapiiskop Urmas Viilma. Juubelifestivali peaesinejaks on Riiklik Akadeemiline Meeskoor, dirigent Mikk Üleoja.
Festivali raames toimub VIX Rahvusvaheline Rapla Suvekool 26.–30. juulil 2018. Juhendaja La Scala endine primadonna Wilma Vernocchi. Piletid müügil Piletilevis ja tund enne algust kohapeal.
Kogu festivali programm: www.raplafestival.ee

Algataja

Muusikute fond PLMF

MUUSIKUTE FOND PLMF on ellukutsutud ooperilaulja Pille Lille eestvedamisel 2003. aastal missiooniga toetada igakülgselt andekaid muusikuid nende professionaalsete oskuste edasiarendamisel sh pakkudes neile täiendõppe- ja esinemisvõimalusi nii kodu kui välismaa lavadel. PLMF arendab mitmekülgselt piirideülest koostööd kuuludes Rahvusvahelise Artistide Manageride Assotsiatsiooni (IAMA), Euroopa Festivalide Assotsiatsiooni (EFA) ning Rahvusvahelise Etenduskunstide Liidu (ISPA) ridadesse. PLMF on samuti Põhja- ja Baltimaade Festivalide Platvormi (NBFP) asutajaliige ja eestvedaja.