Maanoorte 100 heategu memmele-taadile

Eesti maanoored tulevad kokku, et koos märgata ja aidata eakaid inimesi meie ümber läbi väikeste heategude. Loome koos hoolivamat ühiskonda.

Noorteühing Eesti 4H ligi 1200 liiget üle Eesti kingivad Eesti Vabariigile 100 heategu oma kodukohas, mille põhiidee on toetada meie esinevanemaid – et ükski memm ega taat ei peaks tundma ennast juubeliaastal üksinda. Noored koos juhendajatega võtavad kokku oma klubiliikmed ja otsivad kodukohas üles memme või taadi, kellele saaksid abi või seltsi pakkuda.
Heateod võivad olla väga erinevad ja sõltuvad ka piirkonnast: tehakse heakorratöid (lehtede riisumine, puude vedamine, aiasaaduste korjamine), pakutakse seltsi, külastatakse hooldekodusid ja/või tutvustatakse tänapäeva tehnika võimalusi.
Mõte: meie tulevik ehk noored väärtustavad ja tunnustavad meie minevikku ehk eakaid, et siis koos edasi minna ja luua heategusid täis ühiskond. Kõikidest heategudest koostatakse interaktiivne kaart, mida võib jälgida Eesti 4H kodulehel ja Facebooki lehel. Kaart heategudest on kättesaadav ka sellel lingil - https://drive.google.com/open?id=1h-eUEHW1yfV-pOuoLAaogZTU56o7sTfn&usp=s...

Vabatahtlikud, aiatöövahendid (rehad, labidad, hargid, töökindad, kärud), kehakinnitus töötegijatele, toorained, millest memmedele-taatidele maiuspalu valmistada.

Algataja

Noorteühing Eesti 4H

Eesti 4H on maaelu väärtustav, noori ühendav rahvusvaheline organisatsioon. 4H tähendab midagi ise teha, 4H on väljakutse noortele enda arendamiseks ja usaldamiseks. 4H peamiseks ülesandeks on toetada laste ja noorte mitmekülgset arengut. 4H pakub noortele ise hakkamasaamise võimalusi ja oskusi oma elu korraldamiseks, õpitakse läbi tegutsemiste.