175 км застолья в Причудье

Всех жителей Эстонии приглашают завершить летнюю праздничную неделю ЭР100 за 175-километровым столом у Чудского озера.

семейное событие
EST ENG RUS

С 25 по 26 августа в передвижных ресторанах Причудской пищевой улицы, которая протянется от Васькнарвы до Сааболда, будут предложены блюда и напитки, изготовленные из местных экологически чистых продуктов. 

Во временных ресторанах посетители смогут познакомиться с местным кулинарным искусством и региональными продуктами, настоящими вкусами Причудья, а на ярмарках - пополнить свои запасы на зиму.

В эти дни в Причудье пройдет и три традиционных мероприятия: ярмарки рыбы и лука в Калласте и Любнице, а также чесночный фестиваль Куремаа. 

Организатор

Peipsimaa Kogukonnaköök

Peipsimaa Kogukonnaköök MTÜ on Peipsi Toit võrgustiku eestvedaja. Peipsi Toit võrgustik on vabatahtlik ühendus, mis koondab Peipsimaa ettevõtjaid, vabaühendusi ja kogukonnaliikmeid ning kelle peamiseks eesmärgiks on piirkonna toidukultuuri hoidmine, arendamine ja tutvustamine. Peipsi Toidu võrgustikku võib kuuluda iga Peipsimaal toimetav juriidiline ühendus kui ka tavakodanik, kes lähtub Peipsi Toidu manifesti põhimõtetest ning panustab võrgustiku tegemistesse. Näiteks: toidutootjad, käsitöö jookide tootjad, toidupakkujad, kalurid, kalatöötlejad, kogukonnaköögid, majutusasutused, väiketalud, loomakasvatajad, koolid, lasteaiad, muuseumid, toidusuveniiride tootjad, toidu- ja joogialased kooliajad, kütid ja korilased, hoidistajad jt . Peipsimaana käsitletakse Peipsi järve kallast mööda looklevat piirkonda Vasknarvast Värskani ning sisemaale kuni 40 km raadiuses. Legendi kohaselt määratletakse Peipsimaa järgmiselt - kui suvisel ajal järve äärest jalgsi koju minna värske kalaga ja koju jõudes on kala veel söögikõlblik, siis elad ja toimetad Peipsimaal.