ЭР100: Ночь древних огней

Oтмечаeм Ночь древних огней на закате солнца 25 августа!

семейное событие
Для инвалидных колясок
EST

Наши предки, жившие на берегах Балтийского моря еще тысячи лет назад, часто зажигали костры, чтобы подать знак своим соседям или морякам.

Отдавая дань этой традиции, и в настоящее время тысячи людей ежегодно выходят на берег моря в последнюю субботу августа в 20.30, и отмечают Ночь древних огней.

Приходите и Вы: зажги костер, факел или свечу в знак заботы о Балтийском море, которое нас объединяет. Твой костер увидят люди на другом берегу!

Подробнее: www.ancientlights.eu/ru

Mere äärde kutsumise eestvedajad MTÜ-st Tuleranda on plaaniks võtnud tähistada aastal 2018 Muinastulede ööd ühiselt koos naaberriikidega, kel samuti 12 kuu jooksul toimuvad oma riigi sajandad sünnipäevad.

2018. aastal toimub traditsiooniline Muinastulede öö 25. augustil ja sel aastal tuleme kokku oma riigi sajanda sünnipäeva tähistamiseks!

Aastatel 2017-2018 tähistavad viis läänemereäärset riiki eri aegadel oma riigi 100. sünnipäeva. Eestvedajate eesmärk on, et selle aja jooksul võiks vabade riikide tähtsat aastat kõik koos ühel päeval tähistada.

Aastal 2018 tähistavad suurt juubelit kõik Balti riigid ja Poola. Soome tähistas iseseisvuse alguse sajandat aastapäeva juba detsembris 2017. Kõigi riikide sünnipäevad toimuvad sügise- ja talvekuudel, meie soov on ühine tähistamine ette võtta soojal suvekuul.

Muinastulede ööl kutsutakse kõiki Läänemere randadesse lõkkeid süütama ja vaatama. Mereäärsetel lõketel on oma lugu, mis viikingite ajast meieni ja kogu maailma levinud ja sel 2018. aasta muinastulede ööl jutustame uue loo. Sündmuse mõtteks on koostegemine ja koos olemine ning sellega seoses ühtsuse ja sellest tulenevatele väärtustele tähelepanu pööramine. Positiivsus, avatus, sõbralikkus, kokkuhoidmine ja hea meeleolu on sel õhtul iseenesest esikohal, need märksõnad on olulised teistega suhtlemisel ja arvestamisel läbi kogu aasta.

Aasta-aastalt on mereäärsete lõkete süütamise traditsioon laiemalt levinud nii eestlaste hulgas kui naaberriikides. MTÜ Tuleranda on juba aastaid inimesi mere äärde kutsunud ja oleme ka seekord valmis erinevate lõkete, sadamaürituste, kontsertide ja kogukonna ürituste toel ülemere sildasid looma ning positiivseid emotsioone jagama.

Kel sõbrad, sugulased, kolleegid ja muidu tuttavad eelnimetatud riikides, kutsuge ka neid mere äärde ja sellest teada andma veebilehel ancientbonfires.eu

Организатор

MTÜ Tuleranda

MTÜ Tuleranda koondab inimesi, kes kutsuvad oma rahvast ja naabreid muinastulede öö sündmuse ajal mere äärde.