Pop-up merekool "Meresõber"

Kingitusena EV100-le loodud pop-up merekool "Meresõber" lähtub unistusest, et Eesti 100. sünnipäeva puhul saaks merega suuremaks sõbraks tuhandeid Eesti lapsi ja noori. Merekool seab end ka sel suvel sisse mitmetes linnades, et tutvustada lastele ja noortele erinevaid veespordialasid.

Sel suvel toimub juba teist aastat Eesti erinevais paigus pop-up merekool “Meresõber”, mis annab noortele võimaluse proovida omal käel erinevaid merespordivahendeid. Proovida saab nelja veega seotud spordiala: purjetamine, lohesurf, kajakiga sõitmine ja SUP-lauaga sõitmine.

Teist aastat toimuv pop-up merekool "Meresõber" annab sadadele noortele vahetu kogemuse merel käimisest ja võimaluse tutvuda merega seotud vaba aja veetmise võimalustega. Kõiki meresõpru juhendavad oma ala professionaalid.

Pop-up merekooli "Meresõber" koordineerib Eesti Jahtklubide Liit. Vaata merekooli kohta infot, toimumiskohti ja registreeru kursustele www.meresober.ee

Kursustele registreerimine: www.meresober.ee

Kui soovid midagi täpsustada, üle küsida või uurida, helista meie vaneminstruktorile Elise Umbile: 50 39 151 või Meresõbra projektijuhile Indrek Ilvesele: 50 52 526. 
Soovi korral võid ka meile kirjutada info@meresober.ee.
Vastame esimesel võimalusel.

EV100 programmis on koht ka mereharidusel ja veemõnudel. Nii alustab juuni kaheksas Eesti erinevas paigas koolituspäevi pop-up merekool «Meresõber»​, et anda nii lastele kui täiskasvanutele võimalusi proovida omal käel erinevaid merespordivahendeid, saada vahetu kogemuse merel käimisest ning tutvuda merega seotud vaba aja veetmise võimalustega. Kuid kas veekogemuse saavad ka need lapsed, kelle kodukandis mereranda pole?

Pole midagi paremat, kui järjepidevus. Üks vahva näide sellest on EV100 programmi kuuluv sündmustesari Meresõber. See liikuv pop-up merekool alustas oma teekonda siis, kui Eestis oli merekultuuriaasta. Ning jätkab tänavu, mil 2017 aasta on pühendatud lastele ja noortele.

Eesti on ju teadagi mereriik, ent mereharidusega on meil siiani pisut nigelad lood. On ju meie rahva ajaloos aeg, mil isegi niisama randa jalutama minemise soov asja piirivalvuri ärevile. 

Kuidas aga vee ääres käituda, mida ja kuidas teha või tegemata jätta? Milliste vahenditega seilama ja seiklema tohib minna – seda kõik lapsed merekoolis «Meresõber» õpivadki.

Suve jooksul jõuab «Meresõber» kaheksasse maakonda ja sel aastal käiakse ka neis kohtades, kus merd küll pole, ent korralikum siseveekogu on ometi. Nii saavad sajad noored vahetu kogemuse veekogu ääres ja lainetel vaba aja veetmise võimalustest.

Pop-up merekooli asukohad:

  • 5. – 11.06 Pirita
  • 12. – 18.06 Tilgu
  • 26.06 – 09.07 Kärdla
  • 10. – 16.07 Kakumäe, Tallinn
  • 17. –30.07 Eisma
  • 31.07 –06.08 Räpina
  • 07. – 20.08 Võru
  • 21. – 31.08 Viljandi

Meresõber annab võimaluse veele minna kahel erineval viisil:

I Eelregistreerimisega 5-päevane merekool noortele

5-päevase koolituse raames antakse ülevaade merel käitumise põhimõtetest ning omandatakse algteadmised purjetamisest, kajakiga sõitmisest, SUP-lauaga sõitmisest ning lohesurfist.

5-päevane merekool on mõeldud 8–16-aastastele noortele ning osalustasu on 15 eurot osaleja kohta.
Olenevalt asukohast moodustatakse kaks kuni neli 18-liikmelist gruppi: Kärdlas, Eismas, Võrus ja Viljandis neli gruppi ning Pirital, Tilgus, Kakumäel ja Räpinas kaks gruppi. NB. Viljandi teise nädala kursused on erandina 4-päevased.

5-päevase kursuse kava, iga päev kaks tundi:

1. päev: sissejuhatav loeng veeohutusest ja spordivahenditest
2. päev: purjetamine
3. päev: kajakiga sõitmine
4. päev: SUP-lauaga sõitmine
5. päev: lohesurf / purjetamine

Kuna osalejate arv 5-päevasel kursusel on piiratud, on vajalik eelregistreerimine. Registreerimine on alanud ja kestab Eesti Jahtklubide Liidu kodulehel. NB! Registreerimise kinnitab osalustasu maksmine.

II Kiirkursus “Esimest korda veele!”

Õhtuti kell 16.00–19.00 ning nädalavahetuseti kell 10.00–19.00 on pop-up merekool «Meresõber» avatud kõikidele huvilistele, kes soovivad proovida erinevaid veespordivõimalusi.

1-tunnisele kiirkursusele võetakse elava järjekorra alusel ning ühekordne osalustasu on 5 eurot.

Pop-up merekooli instruktorid on Eesti oma ala professionaalid, kes puutuvad veespordiga kokku igapäevaselt. Üks neist,  meie vaneminstruktor Elise Umb on Eesti koondislane purjetamises ning kuulub paadiklassi 470 naiste arvestuses maailma paremiku.

Purjetamisega alustas ta juba 5-aastaselt Optimisti klassis ning tänaseks on saanud sellest tema elukutse. Lisaks merel praktiseerimisele õpib ta Tartu Ülikooli kehakultuuri magistrantuuris purjetamise erialal.

Meresõbra sõbrad
Meresõbra projekti on 2016. aastal ellu kutsunud Kultuuriministeeriumi poolt algatatud Merekultuuriaasta 2016. «Meresõber» on jätkuprojekt, mida toetab EV100. Et mereharidus jõuaks võimalikult paljudeni ja ka siseveekogude äärde, selleks on abikäe ulatanud Tallinna linn, Harku vald, Hiiu vald, Vihula vald, Räpina vald, Võru linn, Viljandi linn.
Erilist hoolt meie eest kannab ka 4Energia.
Merelaagri projekti veab Eesti Jahtklubide Liit, projektijuht on Indrek Ilves.


Прошедшие события

ИНИЦИАТОР

Eesti Jahtklubide Liit