Nukulavastus väikesest inimesest nimega Väike Mukk, kes oma päriskodu otsib

Uues nukulavastuses meie tahame teistele maadele ränne teemat üles võtta ning lapsele näidata, kui oluline on arusaama, mis on oma kodu sinu jaoks tegelikult tähendab.

Wilhelmi Hauffi teose peategelane otsib ennast maailmas, mis esimesel pilgul ei ole tema jaoks mugav koht, kus kedagi saab teda aru. Omal teel Väike Mukk kogu aeg mõtleb kodust ja lõppude lõppuks saab ta aru, et tema kodu on kõige parem koht, see koht, kus sa saad ennast leida.

Meie arvame, et praeguse Eesti ühskonna suur osa on täpselt nagu Väike Mukk. Kogu aeg mõtleme, et õnn on kuhugi veel, aga kindlasti mitte siin, kus me praegu oleme. Meie teeme hästi palju, et leida koht, kus meid kedagi ootaks, kus midagi toimub... Selle lavastuse loomiguline eesmärks on selles, et lapsele
näidata, kuidas elutee sageli kodumaa juurde viib.

22.12.2018 - Esietendus Vene Nukuteatris 23.12.2018 - Esietendus Vene Nukuteatris

ИНИЦИАТОР

MTÜ Vene Nukuteater

Tallinnas Vene Kultuurikeskuses asuv VENE NUKUTEATER oli loodud 23. novembril 2004. Teatri asutamist toetas Venemaa Teatritegelaste Liidu raames tegutsev välismaal asuvate Vene teatrite toetamise keskus, mille juhiks on A.Kaljagin, kuulus Venemaa näitleja ja režissöör. Teatri esimeseks etenduseks oli „Limpopo”, K.Tšukovski muinasjuttude ainetel. Etenduse lavastaja oli Ruslan Ibragimov, Peterburi Teatri Instituudi pedagoog, ja kunstnik oli Marianna Ratiner. Hetkel teatri kunstiline juht on Vladimir Barsegjan. Repertuaaris olevad lavastused on mõeldud lastele, tulevikus plaanitakse lavale tuua ka täiskasvanutele suunatud nukulavastusi. Meie tulevikuplaanideks on uute etenduste loomine, mis on mõeldud erinavetele vanuserühmadele, külalisetenduste andmine ning osalemine erinevatel festivalidel nii Eestis kui ka välismaal.