Heade tegude platvorm Teomeeter

Kingitusena EV 100. sünnipäevaks loodud heade tegude platvorm Teomeeter kutsub aadressil teomeeter.ee liituma tegudega, mis puudutavad meie liikluskultuuri, alkoholi tarbimist, vee- ja tuleohutust ning vägivalla vähendamist.

Valmis!
Valmis!

Eesti on see, mida igaüks meist teeb. Ja tegemata jätab. Teomeeter.ee on väikeste tegude rakendus, mis aitab igaühel ise Eesti elu paremaks muuta. Väikesed teod teevad suuri asju.

Elu Eestis pole sugugi halb. Aga hästi siin ka kõik veel pole. Rääkides sellistest ühiskondlikest probleemidest nagu hoolimatu liikluskäitumine, liigjoomine või vägivald, jääb kõlama abitus. Muutused peaks justkui algama ametkondadest või kellestki teisest. Aga tegelikult saab igaüks ise väga palju ära teha. Teomeeter tahab inimesi selles aidata.

Teomeeter aitab sul aru saada, kui palju head sa iga päev tegelikult teed. Ja mida sa veel teha saad. Teomeetris saab selgeks ka see, et sa ei ole head tehes kaugeltki üksi. Kui oled oma teod üles leidnud, saad neid ka tuttavatega jagada, andes märku, mida sina väärtustad ja kuidas seda väljendad. Pole oluline, kas leiad siit kolm või kolmkümmend meelepärast tegu. Mis sobib ühele, ei pea sobima kõigile. Liiklus ja suhe alkoholiga on Teomeetrisse juba jõudnud ja ootavad uusi tegutsejaid. Valmistame pidevalt uusi tegusid uutel teemadel. Kui käimas on mõne järgmise teema küsitlusfaas, on igaühe arvamus meile oluline, sest kõik Teomeetri teod sünnivad asjatundjate ja huviliste ühisel jõul. Aitäh, et osaled teadlikus ühiskondlike normide kujundamises!

Kui Eesti saab sada, võiks Teomeetrist vastu vaadata siinse rahva kingitus iseendale.,Sest Eesti on see, mida igaüks meist teeb. Ja tegemata jätab.

* * *

Teomeeter on kodanikualgatus, mida arendavad Terve Eesti Sihtasutuse juures Minna Tootsi eestvedamisel Halliki Voolma, Andero Uusberg, Riina Raudne, Maksim Galanin, Pirjo Vanem ning Kadri Lainas. Teomeetri veebilahendust teostab Elevate OÜ ning Teomeetri arenevat nägu kujundab Fraktal OÜ. Teomeetri loomist on toetanud Eesti Arengufondi Arenguidee stipendium, Riigikantselei, Keskkonnaministeerium, Rahandusministeerium ja Maanteeamet. Teomeeter teeb koostööd Delfi, Eesti Päevalehe ja Eesti Rahvusringhäälingu portaaliga. Teomeeter tänab lisaks Ahti Heinlat, Alari Rammot ning Triin Sokku.

Kõik ühiskingitused