Noor, loo, too – kunst Sääse raamatukokku!

Tallinna Sääse raamatukogu pakub 2018. aastal EV100 projekti raames noortele kunstnikele (14–26aastased) võimalust eksponeerida oma kunstitöid raamatukogus.

Meie riigi sünnipäeva puhul 2018. aastal on Sääse raamatukogu näitusepinnad broneeritud vaid kohalikele noortele ehk siis Sääse raamatukogus toimuvad ainult noorte näitused. Näituste korraldamine noortele on tasuta, näitused on avatud kõigile huvilistele ning nende külastamine on samuti tasuta. Raamatukogu annab näitusteks kasutada oma inventari ja tehnikat, aitab võimalusel näituste ülespanemisel, näituse avamisürituse tegemisel jne. Ühtlasi teevad noored sadade näituste näol oma kingituse Eestile.

2017. aasta jooksul hakkavad raamatukogud ootama noorte kunstnike avaldusi näituste korraldamiseks. Võimalikud on nii personaalsed kui ka ühisnäitused, traditsioonilised näitused kui ka videoinstallatsioonid ja happening’id. Kunstnike töödeks võivad olla näiteks koomiksid, raamatuillustratsioonid, filmid, installatsioonid, moekollektsioonid, fotod, joonistused, animatsioon jne.

Osalemiseks klikka „Löö kaasa“ ning täida avaldus: https://goo.gl/forms/v5NZQplX5hVfHgpp2

Aprill – oktoober 2017 – taotluste esitamine noorte kunstnike poolt näituse korraldamiseks raamatukogus Oktoober 2017 – taotluste läbivaatamine November 2017 – näitusekavade avalikustamine 2018 – noorte näitused üle Eesti raamatukogudes

Noori kunstnikke (14–26aastased), kes sooviksid teha Eestile kingitust enda näituse näol.

Algataja

Tallinna Keskraamatukogu

Tallinna Keskraamatukogu põhieesmärgiks on tagada Tallinna elanikele vaba juurdepääs informatsioonile, toetada elukestvat õppimist ja enesetäiendamist. Meie missiooniks on olla avatud igaühele, pakkudes juurdepääsu informatsioonile, teadmistele, oskustele ja kultuurile. Me pakume ja arendame teenuseid, mis aitavad tallinlastel ning meie linna külalistel olla aktiivne, informeeritud ja täisväärtuslik ühiskonnaliige. Me edendame elukestvat õpet, kasvatame rõõmu lugemisest igas eas inimeses, pakume inspiratsiooni ja elamusi, loome võimalusi eneseväljenduseks ja -arendamiseks ning suhtlemiseks üksteise ja maailmaga. Meie väärtusteks on sõbralikkus, usaldusväärsus, asjatundlikkus, innovaatilisus ja efektiivsus. Meie visioon: Muudame elu rikkamaks!

Kaasalööjad
Kasutaja Egle-Maarja Einmann pilt
Egle-Maarja Einmann
Kasutaja Naatan Hollman pilt
Naatan Hollman
Partnerettevõtted
Kasutaja Aino Arumäe pilt
Aino Arumäe