Raamatu "Olen eestlane" köide ja näitus

Kingiks pakutud raamat "Olen Eestlane" tutvustab eesti traditsioonilise rahvakunsti ja tänapäeva moedisaini lõimumist, Eesti stiili ja ilumeele aegumatust.

2009. aastal korraldas Eesti Moekunstnike Ühendus Hobusepea galeriis esivanemate tõekspidamistele ja ilumeelele pühendatud näituse "Eestlane olla...", mida tänaseks on eksponeeritud juba 29 korral. 40 moedisainerit on kaheksa aasta jooksul erinevates maades näidanud, et Eesti rahvakunsti kujundikeel, värvid ja mustrid on nende ilumeelde kodeeritud ja aastasadade jooksul väljakujunenud eesti stiil elab edasi ka tänapäeva moedisainis. Disainerite ühisloomingust kumavad läbi mõned vägagi eestlastele omased näitajad nagu nutikus, maitsekus, põhjamaisus ja praktilisus. Moefotode taustaks on Eesti Vabaõhumuuseumi ja Harjumaa muuseumi vaibad, rõhutamaks paralleele vanade tekstiilide ja kaasaegse moekunsti vahel. Moeväljapanek annab võimaluse mõtiskleda eestluse ja eestlaseks olemise, oma juurte hoidmise ja meile ainuomase säilitamise üle muutuvate-segunevate identiteetide maailmas.
16.detsembril 2017 avame 30. juubelinäituse Bologna Tekstiilimuuseumis, Villa Spadas, mis jääb avatuks kuni 24. veebruarini 2018, mil Eesti Vabariik saab 100 aastaseks. Tekstiilimuuseumis toimuva juubelinäituse puhul koostame raamatu, milles on nii näitusefotod, kunstnike tutvustus kui rõivamudelite/ vaipade valmimise lood. Raamat on mõeldud kummardusena kõigile eesti naistele, kes läbi sajandite on siin väikesel maalapil loonud ilu, mis säraküünlana on valgustanud eestlaste südameid läbi erinevate aegade. Plaanime eesti- ja inglisekeelset kõvakaantega raamatut, 110-120 lk, värvitrükk. Raamatud valmivad 2018.a esimeses pooles.

Hooandja kaudu saab trükist toetada kuni 21. jaanuarini 2018. Raamatu lõplik koostamine saab olema mai kuus. Toetajad saavad raamatud kätte juunis.

Hooandja kaudu saab toetada trükise maksumust kolmandiku ulatuses.

Algataja

Eesti Moekunstnike Ühendus

2007. aastast alates on Eesti Moekunstnike Ühendus (Kunstnike Liidu alaliit)  korraldanud mitmeid kontseptuaalseid moenäitusi- peamiselt taaskasutuse teemadel („Kodustatud kimonod“, „Punane raamat“, „Läbipaistev mood“), aga erinevates kunsti niššides („Fantaasiavormid“, „Mood raamis“). 2009. aastal toimus Hobusepea galeriis esivanemate tõekspidamistele ja ilumeelele pühendatud näitus "Eestlane olla...", mida tänaseks on eksponeeritud juba 29 korral.