Üleilmne Üheslaulmine seob Eesti inimesed ühte kogu maailmasAvaldatud: 26.07.2018

EV100 suvise peonädala üheks tähtsündmuseks on üleilmne Üheslaulmine. Eesti taasiseseisvumise aastapäeva eelõhtul, 19. augustil lauldakse Tallinna lauluväljakul ja üle maailma üheskoos kõigile tuntud ning tähenduslikke laule.

"Selle ainukordse üheslaulmisega kutsume kaasalauldes ühinema Eestit kalliks pidavaid inimesi kodumaal ning üle maailma," sõnas EV100 suursündmuste juht Margus Kasterpalu.

"Suvine peonädal on parim aeg kokkusaamisteks ja ühtehoidmiseks. Üheslaulmisel saab kaasa lüüa nii Tallinna lauluväljakul kui ka Eesti Televisiooni või interneti vahendusel mistahes külaplatsil, linnaväljakul või kodudiivanil kogu maailmas," selgitas ta. 

EV100 üleilmse Üheslaulmise kunstilise juhi Tõnu Kaljuste sõnul on taasiseseisvumise aastapäeva eelõhtu lauluvõimu ja suminat täis.

Kaheosalise suursündmuse olemust ja tekkelugu kirjeldab Kaljuste nii: "Taasiseseisvumisele eelnesid aastad, mil olime keelatud laulude laulmisega algust teinud. Tasahilju muutusid need keelatud viisid loomulikeks ning "Eesti lippu" lauldes ei salanud me enam maha ei lippu ega laulu. Juubeliaastal teeme taaskord midagi erakordset, nüüd aga oma vabaduse tähistamiseks. Üheslaulmisel laulame ühtse rahvana 100 minutit järjest eesti isamaalistest lauludest tantsulauludeni, lastelauludest armastuslauludeni. Olgem sõbrad ja laulame ühise rahvana 100 minutit järjest eesti keele ja eesti meele auks!"

Üheslaulmine koosneb kahest osast: muusikalise suursündmuse esimene osa kannab pealkirja  "Laulu võim" ning lauldakse eeslauljate juhendamisel 100 minutit järjest. Suursündmuse teine osa kannab pealkirja "Sajandi sumin" – lavale astub rida Eesti ansambleid, kellega publik juba hoopis teistmoodi lemmiklaule üheskoos laulda saab.

EV100 muusikaprogrammi kuuluvate kontsertide "Laulu võim" ja "Sajandi sumin" korraldaja on Nargenfestival. 

Üritusest teevad 19. augustil otseülekande Eesti Televisioon ning Vikerraadio. Sündmuse lisainfo ja piletiinfo Tallinna lauluväljakul osalemiseks leiab SIIT

Sissepääsud Tallinna lauluväljakule avatakse kell 17. Üleilmne EV100 Üheslaulmine algab kell 19, sündmuse orienteeruv lõpuaeg on 00.30.

Kõik uudised