EV100: sünnipäevakingituste taotlusvoor | EV100

EV100 sünnipäevakingituste taotlusvooru eesmärk on unikaalsete, uuenduslike algatuste käivitamine ning elluviimine, mis sobivad Eestimaale kingituseks Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks. Ideede esitamise tähtaeg on 4. aprill 2016. 

  1. Tulemuste alusel koostatakse pingerivi, mis esitatakse EV100 juhtrühmale. EV100 juhtrühm valib ekspertide soovituste baasil välja kuni 25 ideed, mida projektiks edasi arendada.
  2. KÜSK annab lähtudes EV100 juhtrühma otsuste protokollist 10 tööpäeva jooksul kõikidele toetuse taotlejatele teada vooru tulemustest.
  1. Projektide hindamine
    1. Hindamine toimub 40 tööpäeva jooksul alates projektide esitamise tähtajast.
    2. Projektid hinnatakse KÜSKi ekspertide poolt. Igat ideed hindab ja hindeid põhjendab 3 eksperti lähtuvalt hindamiskriteeriumitest:

– projekti vastavus vooru eesmärkidele 10% – tegevuse/lähenemise unikaalsus, uuenduslikkus 10% – tegevuste ja tulemuste läbimõeldus ja seos saavutatava mõjuga 25% – tulemuste kestlikkus, pikaajaline mõju Eesti elu paremaks muutmisel 10% – eelarve läbimõeldus, realistlikkus 15% – projekti juhtimine ja meeskond, varasem kogemus 15% – kommunikatsiooni tegevuste läbimõeldus, asjakohasus 5% – koostööpartnerite rollid, tekkiv sünergia 5%

– projekti selge mõju lastele, noortele 5%

  1. Tulemuste alusel koostatakse pingerivi, mis arutatakse läbi veelkord ekspertide ja KÜSKi juhatuse töökoosolekul ning seejärel esitatakse koosoleku protokollina EV100 juhtrühmale.
  2. EV100 juhtrühm otsustab toetuse saajad võttes arvesse:

– ekspertide poolt esitatud pingerivi
– projekti eesmärkide haakuvust EV100 eesmärkidega

  1. KÜSK annab lähtudes EV100 juhtrühma otsuste protokollist 10 tööpäeva jooksul kõikidele toetuse taotlejatele teada vooru tulemustest.
  2. Lepingud toetuse saajatega sõlmib, toetused maksab välja ning aruandlust kontrollib KÜSK.

 
Toetuse väljamaksmine, aruandlus ja kontroll
 

  1. Toetuse väljamaksmise eeldusteks on: – toetuslepingu allkirjastamine – projekti tulemuslik elluviimine ja vastavate kulude teostamine

    – projekti aruande esitamine ja selle heakskiitmine KÜSKi poolt

  2. Projekti aruanne tuleb esitada KÜSKi sisu- ja finantsaruande vormidel. Lisaks aruandele esitatakse toetuse saaja pangakonto väljavõte projektikulude maksmise tõendamiseks ja rahaliselt mõõdetavat panust kinnitavad dokumendid.
  3. Projekti aruande tähtaeg lepitakse iga toetuse saajaga eraldi kokku.
  4. Aruanne esitatakse elektrooniliselt digitaalallkirjaga allkirjastatult või paberkandjal omakäeliselt allkirjastatult koos elektroonilise koopiaga.
  5. Toetus makstakse toetuse saajale välja etapiviisiliselt allkirjastatud maksetaotluse alusel: – toetuslepingu allakirjutamise järel 90%

    – lõpparuande heakskiitmise järel 10%

  6. Pikema projekti kui 10 kuud korral võib KÜSK toetuse saajalt küsida ka vahearuannet. Sel juhul lepitakse vahearuande esitamise tähtaeg lepingus kokku. Samuti lepitakse kokku sel puhul maksete jaotus.
  7. Väljamakse tegemise aluseks on KÜSKi poolt koostatud ning toetuse saaja poolt täidetud ja allkirjastatud maksetaotlus. Väljamakse tehakse 5 tööpäeva jooksul peale toetuse saaja poolt allkirjastatud maksetaotluse esitamist.
  8. Toetuse saaja taotlusel võib põhjendatud juhul esimese osa toetusest välja maksta suuremas osas kui 50%, kuid mitte suuremas ulatuses kui 90% määratud toetuse kogumahust.
  9. KÜSKil on õigus mitte teha järgmist väljamakset ning kehtestada uus vahearuande esitamise tähtaeg, kui esitatud vahearuandest selgub, et toetuse saaja on osaliselt või täielikult jätnud tegemata planeeritud tegevusi, mille tulemusel eelarve alakasutus on suurem kui 30%
  10. KÜSK võib osaliselt  või täielikult keelduda toetuse maksmisest , kui: – lõpparuanne ei vasta käesolevates tingimustes kehtestatud nõuetele – projekti elluviimisel tehtud kulud ei vasta projekti taotluses esitatud projekti eesmärkidele, abikõlblikkuse perioodile, tegevustele ja/või kuludokumendid ei ole vastavalt raamatupidamise seaduse § 7 sätestatud nõuetele vormistatud

    – läbiviidud tegevus ei vasta projektis esitatud tegevustele või nende toimumine ei ole tõendatud.

  11. Lõpparuandes ei tohi üldkulude summa olla suurem eelarves esitatust ja nende osakaal ei tohi olla suurem kui 10% abikõlblikuks loetud kasutatud toetussummast.
  12. Toetuse kasutamise hindamine ja järelevalve sisaldavad suhtlemist toetuse saajaga (sh telefoni ja e-kirja teel, saamaks infot projekti kulgemise kohta), kohakülastusi projekti elluviimise käigu ja dokumentatsiooni kontrollimiseks, üritustel osalemist ning projekti aruande kontrollimist. 

 Lisainfo: 

Mari-Liis Dolenko, tel 655 64 23, e-post: mariliis@kysk.ee Katrin Barnabas, tel 656 04 69, e-post: katrin@kysk.ee

Kõik konkursid