Igal lapsel oma pill | EV100

413 kooli, muusikakooli, huvikooli, orkestrit ja lasteaeda said Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul algatuse „Igal lapsel oma pill“ vahendusel nelja aasta jooksul ligi 3000 uut pilli. Programmile pandi punkt 1. oktoobril 2018, rahvusvahelisel muusikapäeval, üle Eesti toimunud äratus- ja tänukontsertidega. Vaata siit, kus toimusid 1. oktoobril 2018 kingituse „Igal lapsel oma pill“ kontserdid!

LOE KINGITUSE „IGAL LAPSEL OMA PILL” KOKKUVÕTET

Kingitus „Igal lapsel oma pill“ oli kantud unistusest, et igal Eestimaa lapsel oleks võimalus õppida pillimängu.

Pillimängu tähtsust on raske üle hinnata, sel on oluline roll laste emotsionaalsel harimisel, ilumeele kujundamisel ja loovuse arendamisel. 

Muusikaõppeasutuste pillipargi kaardistamise tulemusel selgus väga suur vajadus uute pillide järele. Suur osa õppeasutustes aktiivselt kasutusel olevatest pillidest on amortiseerunud ning osa pilliliikide õpe on nende pillide kättesaamatuse tõttu jäänud tagaplaanile.

Selle olukorra parandamiseks kutsutigi ellu projekt „Igal lapsel oma pill“, et Eesti inimeste ja ettevõtete abiga täiendada ja uuendada lastele muusikaõpet pakkuvate asutuste pillliparke, et muusika Eestimaal kõlaks ka paljude-paljude aastate pärast.

Kingituse sihtgrupp olid kõik muusikaõpet pakkuvad asutused, sh lasteaiad. Pillid jõudsid muusikakoolidesse, kultuuri- ja noortekeskustesse, pillistuudiotesse, orkestritesse, üldhariduskoolidesse ja lasteaedadesse. Seejuures ei olnud tähtis, millist muusikastiili harrastatakse ning milline on pillimängija tase.
 

Info toetuse saajatele on leitav SIIT.

Suur tänu kõikidele „Igal lapsel oma pill“ partneritele ja toetajatele! 

Toetajad

​„Igal lapsel oma pill“ esimese annetaja au langes aktsiaseltsile Toode. Samuti oleme tänulikud Mati Heinsarile (in memoriam), kes oma juubeli puhul palus sõpradel kingituste asemel pilliprojekti toetada. 

Aitäh kõigile eraannetajatele ja pillide kinkijatele! Teie toetus on aidanud paljusid noori pillimängijaid.

Projekti elluviimise eest seisid hea muusikahariduse esindusorganisatsioonid, kelleks on Eesti Muusikakoolide Liit, Eesti Puhkpillimuusika Ühing, Eesti Sümfooniaorkestrite Liit, Eesti Rütmimuusika Hariduse Liit ja Eesti Pärimusmuusika Keskus.

Allan Tamme„Igal lapsel oma pill“ projektijuht+372 5668 0200

pilliprojekt@gmail.com