Laulva revolutsiooni imeline algus

Eesti rahvas on alati teadnud, kuidas oma tahtmist meloodia ja sõnade abil väljendada. 1980ndatel, mil Eesti oli endiselt osa Nõukogude Liidust ja surve vabadusele tundus ületamatu, hakkas idanema liikumine, mis sai tuntuks kui Laulva revolutsiooni algus. See oli aeg, mil muusika muutus relvaks ja hääled ühinesid, et nõuda iseseisvust ja vabadust.

Sissejuhatus

Kui räägime Eesti Vabariigi ajaloolistest sündmustest, ei saa mööda vaadata Laulvast revolutsioonist – võimsast ja rahumeelsest liikumisest, mis aitas kaasa Eesti iseseisvuse taastamisele. 1988. aastal alanud ja 1991. aastal kulmineerunud Laulva revolutsiooni aeg pani tuhanded eestlased ühinema laulma oma rahvuslikke laule, mis olid nõukogude võimu all keelatud või piiratud.

Sisu

Laulva revolutsiooni sümboliks sai 1988. aasta suvel Tallinnas toimunud laulupidu, kus koorid ja kümned tuhanded pealtvaatajad laulsid koos Eesti rahvuslikke laule, sealhulgas ka hiljem taasiseseisvumise hümniks kujunenud “Mu isamaa on minu arm”. See oli erakordne hetk, mil terve rahvas kasutas laulu kui vahendit oma südamehääle kuuldavaks tegemiseks ning vastupanuks Nõukogude tsensuuri ja repressioonide vastu.

Eesti vabadusest unistamine oli muutunud avalikuks ning enam ei oldud valmis leppima võõrvõimuga. Järgnesid mitmed suured rahvakogunemised ja meeleavaldused, kus laulu jõud ühendas inimesi üle kogu Eesti. Üks märkimisväärne sündmus oli Balti kett, inimkett, mis ulatus läbi kogu kolme Balti riigi, näidates maailmale nende rahvaste solidaarsust ja janu vabaduse järele.

Kokkuvõte

Laulva revolutsiooni tähendus Eesti jaoks on mõõtmatu. See perioid tõi esile eestlaste ühtsuse, tahte ja visaduse võidelda oma õiguste eest. See näitas, et allasurutud rahvas suudab ühineda ning vabaduse nimel seista, kasutades selleks mitte vägivalda, vaid kultuuri. Laulupidu tõusis sümboolseks alguseks teekonnale iseseisvuse poole, mida tähistati taasiseseisvumise päeval, 20. augustil 1991. Laulva revolutsiooni lood ja meloodiad elavad edasi Eesti rahva südameis, meenutades seda, kui palju saab saavutada rahu, muusika ja ühtehoidmise jõul.